Jaguar Land Rover v Nitre začal nábor zamestnancov: Príjme tisíc nových ľudí

Jaguar Land Rover Slovakia oficiálne začal náborovú kampaň nových zamestnancov. Spoločnosť prezradila výšku platu.

Lucia Šútorová

Počas náboru, ktorý odštartoval v pondelok 2. októbra, má automobilka Jaguar Land Rover v Nitre prijať 1000 nových zamestnancov. Viac ako 800 pozícií bude pre výrobných pracovníkov. Ako uvádza Jozef Plško manažér pre podnikové záležitosti Jaguaru, noví zamestnanci sa pridajú k viac ako 500 zamestnancom, ktorí už aktuálne pôsobia v spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia priamo v priestoroch závodu v Nitre, alebo sú na školení vo Veľkej Británii.

Podľa prevádzkového riaditeľa automobilky Jaguar Land Rover v Nitre, Alexandra Wortberga pokračuje výstavba závodu v Nitre v súlade s plánmi a postupne prebieha inštalácia výrobných technológií. "Nastal ten správny čas rozšíriť naše rady o nových kolegov, s ktorými sa dôkladne pripravíme na výrobu našich prvých vozidiel na Slovensku,” povedal na tlačovej konferecii prevádzkový riaditeľ Alexander Wortberg.

Mesačná mzda

Mesačná mzda sa podľa spoločnosti pre kvalifikovaných robotníkov a výrobných pracovníkov bude pohybovať v rozmedzí od 900 do 1 800 eur v priemere za mesiac, v závislosti od pracovnej pozície a skúseností. „Medzi ďalšie benefity patria doplnkové dôchodkové, úrazové či životné poistenie. Nefinančnú časť tvoria napríklad aj pestrá ponuka vzdelávania, možnosť získania skúseností a kariérne možnosti v globálnom prostredí,“ uviedla to spoločnosť Jaguar Land Rover.

„Hľadáme ľudí, ktorí sa chcú stať súčasťou procesu nastavovania výroby už od jej začiatkov. Nemusia mať skúsenosti z automobilového priemyslu, hľadáme ľudí s nadšením a pozitívnym prístupom k práci. Všetci záujemcovia o prácu by mali navštíviť našu kariérnu sekciu na stránke Profesia, kde sa dozvedia všetko potrebné.” uviedla NicciCook, riaditeľka ľudských zdrojov Jaguar Land Rover Slovakia.

Duálna akadémia

Podľa slov Jozefa Plšku začala prvá skupina 12 študentov pre Jaguar Land Rover v septembri študovať na Duálnej akadémii v Bratislave v odbore mechatronika. „Počas druhého ročníka sa stanú praktikantmi, ktorí budú pôsobiť už priamo v nitrianskom závode. Po skončení vzdelávacieho programu budú v spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia pôsobiť ako plne kvalifikovaní technici údržby, ktorí budú dohliadať na každodennú prevádzku výrobnej linky,“ povedal Jozef Plško manažér pre podnikové záležitosti spoločnosti Jaguar Land Rover.

Závod britskej automobilky Jaguar Land Rover má patriť medzi lídrov v oblasti spracovania hliníka a zavádzania najmodernejších technológií nielen na Slovensku. „V závode sa bude vyrábať celý rad nových hliníkových vozidiel Jaguar Land Rover, počínajúc modelom Land Rover Discovery, ktorého výroba začne už koncom roka 2018,“ dodal Jozef Plško manažér pre podnikové záležitosti spoločnosti Jaguar Land Rover.

V priloženej galérii nájdete fotografie z tlačovej konferencie zástupcov automobilky Jaguar Land Rover v Nitre!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame