Lucia Šútorová Práca

Jaguar v Nitre robí nábor: Chce zamestnať ďalších 850 pracovníkov

Zamestnanecké kapacity nitrianskeho závodu ešte nie sú naplnené. V januári začal ďalší nábor pracovnej sily.

Ilustračný obrázok k článku Jaguar v Nitre robí nábor: Chce zamestnať ďalších 850 pracovníkov
17
Galéria

Automobilka Jaguar Land Rover oficiálne spustila výrobu v Nitre 25. októbra. V súčasnosti už v závode pracuje vyše 1 500 zamestnancov, z ktorých väčšina má pochádzať zo Slovenska.

„V nábore pokračujeme, pričom otvoríme pracovné príležitosti pre 850 zamestnancov,“ prezradila hovorkyňa nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover, Miroslava Remenárová. Do konca tohto roka by malo v závode pracovať 2800 ľudí.

Príležitosť podľa jej slov dostanú skúsení odborníci, ale aj tí, ktorí svoju pracovnú kariéru rozbiehajú. „Aktuálne je otvorený nábor na pozície do oblasti inžinieringu a výroby, ako napr. operátor a robot operátor, technik údržby, kontrolór kvality, automechanik, autoelektrikár, skupinový líder, ako aj pozície do podporných oddelení, napríklad na nákupné oddelenie či oddelenie ľudských zdrojov,“ vymenúva Remenárová.

Priemerná mesačná mzda v automobilke sa po vyjednávaní odborov pohybuje od 715 do 1744 eur v závislosti od pracovnej pozície. Prvým vyrábaným modelom v nitrianskom závode je Land Rover Discovery.

V máji minulého roka povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti Alexander Wortberg, že do dvoch rokov by chceli začať vyrábať druhý model. O aký model pôjde, nešpecifikoval.

Foto: ilustračné

Jaguar v Nitre robí nábor: Chce zamestnať ďalších 850 pracovníkov
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie