Zo Slovenska

Jahody z Poľska sa dostali do školskej jedálne: Je možné, že sú KONTAMINOVANÉ

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Čadci riešil možné dodanie kontaminovaných jahôd predávaných v Poľsku do zariadenia školského stravovania na základnej škole v Krásne nad Kysucou.

Ilustračný obrázok k článku Jahody z Poľska sa dostali do školskej jedálne: Je možné, že sú KONTAMINOVANÉ
Zdroj: Dnes24.sk

Ochorenie na žltačku typu A sa medzi žiakmi a zamestnancami nepotvrdilo. Vyplýva to zo stanoviska Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci okamžite aktívne komunikoval s vedením školy a miestne príslušným lekárom o opatreniach za účelom zamedzenia možného vzniku a šírenia ochorenia a ďalšieho postupu,“ uviedli hygienici. Rodičia boli informovaní o potrebe sledovať priebežne zdravotný stav detí.

„Úrad verejného zdravotníctva SR ihneď po zistení možného podozrenia a medializovaných informácií z Poľska kontaktoval Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR s požiadavkou o súčinnosť pri overení dôveryhodnosti medializovaných informácií, o preverenie dodávateľa predmetných jahôd s danou šaržou, ktoré dodal na Slovensko, ako aj o súčinnosť pri možnom laboratórnom vyšetrení vzorky z inkriminovanej šarže čerstvých jahôd,“ priblížila hlavná hygienička Tatiana Červeňová.

RÚVZ Čadca zároveň postúpil informáciu všetkým školským zariadeniam v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto, aby zabezpečili konkrétne opatrenia v prípade, že by im tieto potraviny s danou šaržou boli dodané.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM