Hokej

Ján Filc po pomoci Dánov: Šťastena nám vytrhla tŕň z päty, v hokeji treba nápravu

Najúspešnejší tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc si nenechal ujsť prebiehajúci šampionát v Kolíne nad Rýnom, no jeho krajania mu priveľa radosti nedopriali.

Ilustračný obrázok k článku Ján Filc po pomoci Dánov: Šťastena nám vytrhla tŕň z päty, v hokeji treba nápravu
Zdroj: TASR

Kormidelník „zlatých chlapcov z Göteborgu“ navštívil posledné dva zápasy proti Rusku a USA, ktoré sa skončili debaklami 0:6 a 1:6. Počas pondelňajšej spiatočnej cesty tak dúfal, že Cígerovým zverencom pomôžu aspoň Dáni.

„Bol som len na zápasoch s Rusmi a Američanmi. Išiel som tam v piatok na pozvanie zväzu a dnes sme sa vrátili vo viere, že to všetko dopadne aspoň tak, ako to dopadlo a to je, že sme sa zachránili. A aby sme sa všetci kompetentní snažili čo najrýchlejšie urobiť nejakú nápravu,“ povedal.

Pre problémy s presunom zo Schwechatu nemohol sledovať celé stretnutie Dánska s Talianskom, no nakoniec stihol tú podstatnú časť, v ktorej severania strelili dva góly a rozhodli o tom, že sa Slovensko zachránilo medzi elitou. „Videl som len poslednú tretinu. Už včera sme fandili Dánom v zápase so Švédmi a neboli ďaleko od toho, aby tam urobili nejaký bod (2:4 pozn.), ktorý by ich bol posunul mimo minitabuľky trojice. No dôležité je, že to dnes zobrali vážne a v poslednej tretine nepustili Talianov, snáď s jednou výnimkou, do ničoho. V závere vyťažili z toho neuveriteľného faulu, ktorý urobil taliansky obranca, a ten smiešny gól na konci to len potvrdil,“ uviedol.

V prípade, že by pondelňajší duel vyhrali Taliani, Slováci by museli bodovať v utorňajšom záverečnom vystúpení na šampionáte proti silným Švédom. „Šťastena sa tak usmiala aj na nás a vytrhla nám tŕň z päty. V opačnom prípade by totiž asi bol problém získať bod so Švédmi. Môže sa stať… v hokeji je možné všetko, no určite by to bolo veľké riziko a zložitá situácia.“

Filc dúfa, že z hráčov po potvrdení záchrany spadne psychická ťažoba a tlak a so šampionátom sa rozlúčia v lepšom svetle. Výsledok však tipovať nechcel. „Neviem, ako k zápasu pristúpia Švédi, a či z našich chalanov spadne ťažoba a odrazí sa to v zlepšenom výkone. Otázne je, kto bude môcť ísť do bránky, tam to bude asi zložité aj podľa vyjadrení, ktoré dal J. Hudáček. Je veľmi ťažké hádať výsledok,“ dodal.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie