Webnoviny - Svet

Ján Mucha ml. od júla v drese Evertonu

WEBNOVINY.SK

mucha Foto: SITA/Viktor Zamborský

VARŠAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Poľský denník Przeglad Sportowy vo svojom štvrtkovom vydaní píše o prestupe slovenskej futbalovej brankárskej jednotky Jána Muchu ml. z Legie Varšava. Napriek tomu, že všetky oficiálne zdroje mlčia o novom pôsobisku slovenského gólmana, spomenuté periodikum tvrdí, že to bude účastník najvyššej anglickej súťaže FC Everton. „Ján Mucha koncom júna odíde z Legie Varšava. Podľa našich zistení bude od 1. júla hráčom Evertonu a čaká ho boj o miesto v bránke s Timom Howardom,“ uvádza Przeglad Sportowy a dodáva, že poľský vicemajster zaňho nedostane ani zlotý. "Viem, hovoril som o tom, že neodídem zadarmo, ale realita bola taká, že nikto nechcel za mňa zaplatiť. Musel som sa nakoniec rozhodnúť a urobil som tak. Ďakujem Legii za úžasnú ponuku, ktorú mi dala, skutočne to oceňujem. Urobím všetko pre to, aby som sa rozlúčil s týmto klubom v dobrom,“ cituje denník Jána Muchu. S poľskými médiami súhlasia aj tie anglické, ktoré rovnako pasujú do úlohy nového Muchovho zamestnávateľa spomenutý FC Everton.

Do klubu v poľskej metropole prišiel pred sezónou 2005/2006 za 50 000 eur. V drese Legie debutoval v pohárovom dueli s KSZO Ostrowiec Šwietokrzyski. Na prvý ligový zápas nastúpil až v roku 2006. Doteraz odchytal u svojho súčasného zamestnávateľa 113 zápasov. Vyhral s klubom Poľský pohár aj Superpohár. Na konci predchádzajúcej sezóny ho vyhlásili za najlepšieho brankára a najlepšieho legionára Ekstraklasy.

V poslednom čase mal veľa ponúk na pôsobenie z celej Európy, mohol si vyberať. Jeho manažérovi Jozefovi Tokošovi sa podľa Przegladu Sportowého ohlásilo vyše tridsať klubov. Ján Mucha sa rozhodol už v utorok. „V stredu po predpoludňajšom tréningu odišiel na stretnutie so zástupcami Evertonu a podpísal zmluvu s klubom z Liverpoolu,“ pokračuje denník a pridáva, že slovenský brankár odmietol aj ponuku tureckého Trabzonsporu, ktorý mu núkal milión eur „v čistom“. „Naozaj som mal množstvo ponúk, ale nakoniec ich ostalo sedem. Vybral som si túto, hoci nebola finančne najatraktívnejšia, ale športovo bola na prvom mieste. O konkrétnych podmienkach budem hovoriť až potom, keď budem môcť,“ uviedol pre poľský denník Ján Mucha.

V Evertone to nebude mať jednoduché. Čaká ho tvrdý boj o miesto medzi žrďami so skúseným Timom Howardom. „Reprezentant USA patrí k najlepším hráčom svojho tímu. Preto je pre Muchu výhodné, že podpísal zmluvu až od júla. V Legii je jeho pozícia v bránke neotrasiteľná a má sľub od trénera Krzysztofa Dowhaňa, že bude chytať až do konca sezóny. Môže si tak udržať aj pozíciu v slovenskej reprezentácii, ktorá bude hrať na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike,“ vysvetľuje výhody podpisu zmluvy Przeglad Sportowy. "Podpis prestupu neohrozí Muchovu pozíciu v tíme. Ján je naším najlepším brankárom. Ak si udrží doterajšiu výkonnosť, bude chytať. Aj jemu bude určite záležať na dobrých výsledkoch, aby sa pred svojím novým zamestnávateľom neskompromitoval,“ cituje na záver poľský športový denník prezidenta Legie Varšava Leszeka Miklasa.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM