Webnoviny - Svet

Ján Počiatek bude šéfovať ministerstvu dopravy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Smer-SD navrhne na post ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Počiatka, potvrdil šéf strany a budúci premiér Robert Fico na tlačovej besede po stredajšom stretnutí so sociálnymi partnermi.

Na uvedenom ministerstve zároveň zostane funkcia centrálneho koordinačného orgánu pre čerpanie eurofondov.

„Keď sme si uvedomili, že najvýznamnejší operačný program je Doprava a že ide o najväčší objem peňazí, ktorý môže aj štartovať lepšie míňanie peňazí z európskych fondov, tak sa nám zdalo účelné ponechať centrálnu koordináciu (eurofondov) na ministerstve dopravy a nominovať človeka, ktorý má všetky možnosti a schopnosti, ako akcelerovať čerpanie európskych fondov,“ zdôvodnil Fico nomináciu

Počiatka na obsadenie funkcie ministra dopravy. Dodal pritom, že na ministerstve dopravy nastane výrazný posun. Počiatek bol v marcových predčasných voľbách znovuzvolený za poslanca parlamentu a v prvej Ficovej vláde zastával post ministra financií.

V Smere-SD sa diskutuje stále o obsadení niektorých ministerstiev. Ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny sa má stať podľa informácií agentúry SITA generálny manažér strany Ján Richter. Štátnym tajomníkom v tomto rezorte má byť Branislav Ondruš. Ministrom obrany sa má stať niekto z dvojice Peter Pellegrini a Martin Glváč.

Smer-SD už avizoval, že navrhne na post ministra spravodlivosti šéfa Slovenskej advokátskej komory Tomáša Borca. Fico tiež v médiách potvrdil, že ministrom financií bude Peter Kažimír, zdravotníctva Zuzana Zvolenská, diplomaciu bude viesť Miroslav Lajčák, školstvo Dušan Čaplovič, kultúru Marek Maďarič a rezortu vnútra bude šéfovať Robert Kaliňák.

Podľa informácií agentúry sa má ministrom pôdohospodárstva stať Stanislav Becík, ktorý už tento rezort raz viedol ako nominant Ľudovej strany – HZDS.

V Smere-SD majú na zostavenie vlády čas do piatka, keď zloženie nového kabinetu formálne schváli predsedníctvo strany, ktoré bude rokovať v Banskej Bystrici. Následne mená Fico oznámi prezidentovi SR.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM