Webnoviny - Svet

Ján Slota chce po voľbách vládu národnej spásy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – Predseda SNS Ján Slota si po voľbách želá zostavenie úradníckej vlády s podporou všetkých politických strán s výnimkou maďarských.

„V týchto ťažkých časoch by bolo ideálne, keby bola vláda národnej spásy. Možno je to bombastické pomenovanie, ale ide o záchranu Slovenska,“ povedal Slota v rozhovore pre agentúru SITA. Vládnutie si Slota predstavuje tak, že vo vláde by neboli politickí nominanti, ale odborníci a strany by vláde v parlamente poskytli politické krytie.

Slota je pripravený po voľbách vládnuť s ktoroukoľvek stranou, vylučuje len spoluprácu s SMK a s Mostom-Híd. „Piatu kolónu Viktora Orbána si do vlády v žiadnom prípade nedáme.,“ vyhlásil s tým, že maďarská iredenta túži po vyhlásení autonómie južného Slovenska a napokon chce docieliť jeho pričlenenie k Maďarsku.

Predvolebným prieskumom verejnej mienky, podľa ktorých sa SNS pohybuje na hranici zvoliteľnosti, Slota nedôveruje. Očakáva, že strana zopakuje volebný výsledok z roku 2006 a získa 11 percent hlasov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM