Webnoviny - Svet

Ján Slota odíde z čela SNS, jeho nástupcu zvolia v októbri

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Povolebný snem SNS, na ktorom si strana bude voliť nové vedenie a hodnotiť výsledok marcových volieb, sa bude konať v sobotu 6. októbra v Žiline.

Národniari si budú na sneme voliť nového predsedu, ktorý nahradí Jána Slotu. Ten už kandidovať nechce.

„Nemienim sa uchádzať. Ja si myslím, že tu je iks schopných ľudí v rámci SNS, ale o tom rozhodne snem,“ reagoval v apríli na otázku, či má záujem byť naďalej predsedom.

Kto sa bude o post nového lídra uchádzať, zatiaľ nie je jasné. Prvý podpredseda SNS Andrej Danko tvrdí, že odpovedať na otázky o možnej kandidatúre je v súčasnosti predčasné. Obdobne reagoval ďalší z podpredsedov, exposlanec a v minulosti aj predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj.

Snem sa mal pôvodne konať 26. mája, predsedníctvo ho presunulo na jeseň z organizačných dôvodov. SNS v marcových voľbách získala 4,55 percenta hlasov a nedostala sa do parlamentu, čo pre stranu znamenalo najhorší výsledok v parlamentných voľbách od roku 2002.

Vinu za slabý výsledok strana pripísala na vrub tlaku médií, kampaní organizácií tretieho sektora a prieskumných organizácií, ktoré obvinila z vydávania skresľujúcich prognóz.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM