Webnoviny - Svet

Ján Slota si sype popol na hlavu, hnoj ukončí vojna

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Predseda SNS Ján Slota si sype popol na hlavu, že jeho strana podporila vstup Slovenska do eurozóny.

„Žiaľ teraz musím konštatovať, že aj SNS bola za vstup do eurozóny. Teraz si musíme jednoznačne sypať popol na hlavu a jednoznačne hovoríme, že to bola obrovská chyba,“ povedal Slota v rozhovore pre agentúru SITA. Podľa neho to bola aj obrovská chyba vtedajších predstaviteľov, či už Národnej bansky Slovenska (NBS), alebo Vlády SR.

„Dali sme zlikvidovať slovenskú menu. Mali sme ju dať do depozitov, ako napríklad Nemci, ktorí majú svoju marku v depozitoch centrálnej banky. My sme spravili z obeživa, z papierových peňazí, brikety, s ktorými sa kúrilo v krboch a z mincí sme narobili niečo z čoho sa urobila nejaká hromada kovových ingotov a to bolo všetko. A teraz žiaľ zisťujeme, že to bola veľmi výrazná chyba,“ vyhlásil Slota.

Merkelová je podstatne väčšia kapacita

Slota sa klania pred úsudkom prezidenta ČR Václava Klausa, ktorý už vtedy hovoril, že euro a eurozóna nie je vôbec to, čo by mali štáty strednej Európy vyznávať ako modlu. „Fakt, že si Česi nechali českú korunu, v dobrom slova zmysle, im tento ich počin závidím. I keď na druhej strane si vôbec nemyslím, že oni sa vyhnú kríze. Ale dopady krízy budú podstatne menšie, ako na Slovensku, ktoré je členom eurozóny,“ uviedol.

Slota upozornil, že nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá je podstatne väčšia kapacita ako „nejaký Jano Slota“, tá vidí možnosť, že všetko skončí s vojnou.

„A nikto sa nepozastavuje, nie je zhrozený, že niečo takéto povedala nemecká kancelárka. Aj toto je jedno z východísk. V susednom Maďarsku sa ekonomika prepadáva totálne do katastrofy a môže to s Maďarskom skončiť veľmi zle. História ide vždy po špirále. V histórii sa vždy takéto katastrofické scenáre končili ešte väčšou katastrofou, ktorá zmazala menšiu katastrofu. To zmazanie jednoznačne predznačila už pani kancelárka, že môže vzniknúť jeden obrovský vojenský konflikt, ktorý zmaže všetky tieto nahromadené problémy, nahromadený hnoj,“ uviedol Slota.

Nebezpečenstvo podľa neho je, že chudobné Maďarsko zbrojí, aj napriek tomu, že má taký obrovský deficit a dlh. „Zbrojí a my, ktorí sme na tom relatívne lepšie, my už pomaličky nemáme ani gumipušky. Takže vojna niekde možno vznikne a to by bolo veľmi zlé, keby tí hunskí priatelia spoza Dunaja sa rozbehli smerom na sever na ten ich Felvidek, ktorý stále tvrdia od materskej školy, až po absolventov vysokých škôl, že to je im odobratá zem, uviedol." Tak to by bolo podľa neho Slotu podstatne horšie, ako mať nejakú ekonomickú krízu a nezamestnanosť. „Lebo potom nezamestnanosť by tu bola ešte väčšia, ale s tým, že by tu bola ešte aj maďarská čižma na slovenskom krku,“ dodal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM