Barbara Dallosová Rôzne

Janko a Zuzka sa už u niektorých nenosia: TOP 5 najnetradičnejších mien novorodencov v Žiari!

Fantázii sa medze nekladú a dnešné deti nenosia len mená svojich otcov. Rodičia sa často neváhajú inšpirovať napríklad zahraničnými kalendármi. Aj v Žiari nad Hronom sa tento rok narodilo zopár bábätiek, ktoré budú chodiť po svete s nie celkom obyčajnými menami...

Ilustračný obrázok k článku Janko a Zuzka sa už u niektorých nenosia: TOP 5 najnetradičnejších mien novorodencov v Žiari!
Zdroj: TASR

Rebríčku mien, ktoré si rodičia pre svoje ratolesti vyberali najčastejšie, kraľujú Hana medzi dievčatami a Tobias medzi chlapcami. Hanku nasledovali Sofie a Laury, medzi chlapčenskými menami boli v obľube tiež Samuel, Peter či Lukáš. Čítajte TU.

Zopár malých Žiarčanov narodených v roku 2014 bude ale svojich menovcov hľadať len ťažko. Niektorí rodičia vybrali pre svoje potomstvo naozaj netradičné mená. Niekoľko sa ich objaví každý rok. V minulom roku to boli napríklad Jamie, Nino, alebo Timothy, medzi dievčenskými Amy, Chiara, či dokonca Andromeda. Viac TU.

Tento rok sa s netypickými menami rodili najmä dievčatá. Od prvého januára dodnes v našom meste pribudli obyvateľky ako Amia, Floriána, Tea, či Jimena. Medzi chlapcami sa narodil nositeľ mena zaváňajúceho južanskou exotikou – Fabrício.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM