Webnoviny - Svet

Japonské

WEBNOVINY.SK

TOKIO 19. júla (WEBNOVINY) – Privítanie v štýle rockových hviezd pripravili japonskí fanúšikovia svojmu tímu futbalových majsteriek sveta po utorkovom prílete zo šampionátu v Nemecku. Stovky nadšených priaznivcov zaskočili aj samotné hráčky, ktoré očividne neboli na takýto záujem zvyknuté. „Až po pristátí na letisku Narita som si uvedomila, že sme skutočne vyhrali majstrovstvá sveta,“ vyhlásila kapitánka družstva, najlepšia strelkyňa a najužitočnejšia hráčka turnaja Homare Sawová. „Nikdy predtým som nezažila, že by nás vítalo toľko ľudí. Neuveriteľné,“ krútila hlavou líderka tímu s prezývkou „Nadešiko“, čo je japonský výraz pre špeciálny druh ružového karafiátu – symbolu elegancie a pokoja.

Víťazný tím sa nezabudol o svoj úspech podeliť s obeťami následkov rozsiahleho zemetrasenia a vĺn cunami, ktoré zasiahli Japonsko v marci tohto roku. „Dúfam, že sme aspoň morálne povzbudili obete nešťastia. Pre nás sa ale nič nekončí, v prvom rade sa teraz musíme kvalifikovať na olympijské hry do Londýna,“ neskrýval ambície tréner Japoniek Norio Sasaki. Tridsaťdvaročná Sawová zašla v euforickej nálade ešte ďalej: „V ľudskej povahe je zakódované, že chce vždy viac a viac. Keď sa pozerám na túto zlatú medailu, začínam pociťovať túžbu po olympijskom zlate. Z olympiády zatiaľ nemáme žiadnu medailu.“

Ázijská kvalifikácia sa bude konať v septembri v Číne za účasti šiestich tímov – Austrálie, Číny, Japonska, KĽDR, Kórejskej republiky a Thajska. K dispozícii sú dve olympijské miestenky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM