Webnoviny - Svet

Japonský kouč Okada avizuje tvrdú bitku s Dánmi

WEBNOVINY.SK

Takeši Okada Foto: SITA/AP

GEORGE 22. júna (WEBNOVINY) – Tréner japonskej futbalovej reprezentácie Takeši Okada predpovedá vo štvrtok v zápase E-skupiny na MS 2010 proti Dánsku veľmi tvrdý boj o miestenku do osemfinále. Japoncom v tomto zápase stačí aj remíza, lebo majú lepšie skóre ako tím Mortena Olsena. Už istým postupujúcim zo skupiny sú Holanďania, ktorí v záverečnom stretnutí nastúpia proti Kamerunu.

„Myslím si, že pre obe mužstvá to bude veľký zápas. Chcem, aby moji zverenci bojovali zo všetkých síl, aby do neho vložili srdce. Predpokladám, že to bude veľmi tesný duel,“ vyhlásil Okada. Japonsko zdolala v skupine Kamerun 1:0 a prehralo rovnakým výsledkom s Holandskom. Dáni podľahli Holanďanom 0:2, Kamerun však zdolali 2:1.

Okada upozornil na jednu vážnu skutočnosť. Výškový priemer základnej jedenástky Dánska v predchádzajúcich dvoch súbojoch na MS je o 8 centimetrov lepší ako japonský. „Vyrovnanie sa s touto prevahou a dlhými centrami do šestnástky bude jednou z našich kľúčových úloh v tomto zápase. Musíme vymyslieť solídnu defenzívnu taktiku,“ skonštatoval Okada a upozornil, že kľúčovým mužom Dánska v útoku bude mladý útočník Arsenalu Nicklas Bendtner.

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM