Webnoviny - Svet

Jaroslav Spišiak situáciu okolo kampane 99% nekomentuje

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Policajný zbor nepristúpi na formu verejnej komunikácie, akú v prípade preverovania petičných hárkov zvolilo hnutie 99 % – občiansky hlas.

„Politická strana 99 % – občiansky hlas vedie v súčasnosti volebnú kampaň na konfrontačnom základe. Policajný zbor predstavuje ako zlo, oni sú dobro, ktorých je potrebné podporiť v ich boji proti zlu,“ uvádza sa v stanovisku prezidenta PZ Jaroslava Spišiaka.

Preto sa vedenie polície nebude vyjadrovať, ani zdôvodňovať svoje postupy. „Takto zabezpečí, aby nebolo možné spochybniť, že občan, volič, sa rozhodol slobodne na základe volebnej kampane, ktorej stratégiu si strana sama zvolila,“ zdôraznil Spišiak s tým, že ubezpečuje občanov o zákonnom konaní Policajného zboru SR.

Zákonnosť svojich postupov bude Policajný zbor dokladovať príslušným štátnym orgánom, ktoré budú kompetentné tieto postupy preverovať. Policajný zbor koná rozhodne a razantne, lebo tak konať zo zákona musí, dodal policajný prezident.

Polícia začala pred časom na základe podnetu preverovať petičné hárky za vznik politického subjektu 99 % – občiansky hlas. Spišiak posledný februárový deň informoval, že na už preverených hárkoch sa nachádzajú mená medziiným už mŕtvych osôb či nepravdivé údaje z občianskych preukazov. Zároveň oznámil, že bolo začaté trestné stíhanie vo veci podvodu s tým, že poškodenou v tomto prípade je strana 99% – občiansky hlas.

„Aj toto vyjadrenie som urobil len preto, že predstavitelia politickej strany ma k tomuto kroku verejne vyzvali na ich tlačovej konferencii v ten istý deň,“ reagoval pred dvoma dňami Spišiak. Zástupcovia 99% – občiansky hlas 5. marca podali na Ústavný súd SR hromadnú sťažnosť namierenú proti policajnému prezidentovi Jaroslavovi Spišiakovi.

„Nezákonné konanie policajného prezidenta považujeme za neprípustné ovplyvňovanie verejnej mienky s negatívnym dopadom na výsledky parlamentných volieb,“ uviedol pri tejto príležitosti kandidát hnutia Pavol Pavlík. Zároveň v spotoch vysielaných v televíziách obviňujú políciu, že je zatiahnutá do politického boja.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM