Webnoviny - Svet

Je nepredstaviteľné, aby Weiss nepokračoval, tvrdí Laurinec

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st., ktorý priviedol A-mužstvo SR na historicky prvé majstrovstvá sveta, má so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) zmluvu len do konca kalendárneho roka 2009 s možnosťou ďalšej opcie. Podľa prezidenta SFZ Františka Laurinca je nepredstaviteľné, aby 45-ročnému koučovi vedenie národného zväzu neponúklo predĺženie kontraktu. „Som na sto percent presvedčený, že súčasný tréner našu ponuku prijme a pôjde s týmto mužstvom do Afriky. Nič iné si nepripúšťame,“ skonštatoval na piatkovej slávnostnej tlačovej konferencii prvý muž slovenského futbalu.

František Laurinec si v bratislavskom hoteli Crowne Plaza necelých 37 hodín po spečatení postupu Slovenska na budúcoročný svetový šampionát do Juhoafrickej republiky pripil s trénerom Vladimírom Weissom st., generálnym sekretárom SFZ Milošom Tomášom, tlačovou hovorkyňou SFZ Jankou Peráčkovou, prítomnými zástupcami partnerov SFZ a pracovníkmi médií na najvýznamnejší úspech slovenského futbalu v histórii samostatnosti SR.

„Je to určite moja najpríjemnejšia tlačová konferencia v živote. V poľskom Chorzówe síce snežilo, no pre slovenský futbal napokon zasvietilo slnko,“ povedal F. Laurinec. Prezident SFZ poďakoval za pričinenie sa k tomuto úspechu všetkým hráčom, členom realizačného tímu, fanúšikom, sponzorom, partnerom, médiám, ale aj hráčom na tých najnižších úrovniach na

Päťdesiatosemročný rodák z Veľkých Uheriec Laurinec potvrdil, že mužstvo dostane ako odmenu za postup na budúcoročné majstrovstvá sveta 40-percentný podiel zo sumy, ktorú SFZ získa od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). „Tieto peniaze bude potom medzi jednotlivých hráčov rozdeľovať tréner Weiss. Zatiaľ nevieme presne povedať, o akú sumu ide. Bude to závisieť od toho, ako sa FIFA podarí predať televízne a marketingové práva. Zvyšné peniaze, ktoré by sme chceli investovať najmä do mládeže a chodu reprezentačných tímov, bude rozdeľovať výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu,“ vysvetlil František Laurinec.

Fanúšikov SR už teraz zaujíma, koľko vstupeniek bude mať slovenská strana k dispozícii na jednotlivé stretnutia „weissovcov“ na svetovom šampionáte. „Bude to vždy určité percento z kapacity štadióna, teraz však tiež nevieme povedať presné čísla. Nechceme zavádzať fanúšikov. V piatok 4. decembra bude v Kapskom Meste žreb základných skupín, tam by sme sa mali dozvedieť viac,“ dodal prezident SFZ.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM