Martin Sýkora Regióny Zo Slovenska

Jedinečná ľadová socha na Lomnickom štíte: Takto to bude vyzerať cez víkend!

Lomnický štít privítal ľadových sochárov z Tatry Ice Master, aby v zajatí ľadu, vetra a slnka po 1.krát vznikla ľadová socha ako predzvesť blížiaceho sa podujatia Tatry Ice Master 2018.

Ilustračný obrázok k článku Jedinečná ľadová socha na Lomnickom štíte: Takto to bude vyzerať cez víkend!
Foto: Marek Hajkovský

Od skorého rána prichádzali na vrchol Lomnického štítu, druhého najvyššieho vrchu Tatier, Slovenska a celých Karpát, do nadmorskej výšky 2634 m.n.m. tímy ľadových sochárov z 10tich krajín, ktoré od zajtra, 12.1.2018 predvedú svoje umenie na 6.ročníku Tatry Ice Master 2018.

„Tím USA v zložení Stephan A. Koch a Stan Kolonko, v priebehu 2 hodín premenil 2 ľadové bloky na unikátny monument. Dych berúci výsledok vznikol v náročných podmienkach, pri teplote –7 °C a priemernej rýchlosti vetra 10km/hod,“ informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.

10 súťažných tímov Tatry Ice Master 2018, v zložení 20 umelcov sa tak spoločne stretlo ešte pred samotným podujatím a prvým nesúťažným dňom. Pre niektorých z nich, to bol prvý kontakt so slovenskou mrazivou krásou Lomnického štítu.

Upúravka Tatry Ice Master 2018
3
Galéria
Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry

Rýchle správy

Najčítanejšie