Tomáš Šuhajda Kultúra

Jedno stretnutie jej zmenilo život. Rodáčka z Kamenice prežíva v Kanade svoj spevácky sen!

Skúšala šťastie aj na Slovensku, no svoj hudobný sen prežíva napokon v ďalekom Toronte. Mladá Kameničanka s krásnym hlasom prezradila v rozhovore viac.

Ilustračný obrázok k článku Jedno stretnutie jej zmenilo život. Rodáčka z Kamenice prežíva v Kanade svoj spevácky sen!
4
Galéria
Zdroj: Earthphonics

Dominika Macková, umeleckým menom Nicki Mack, je rodáčkou z Kamenice nad Cirochou. Aktuálne však žije v Toronte, kde sa stala súčasťou kapely Earthphonics. A práve vďaka nej môže Dominika prežívať svoj hudobný sen.

I keď väčšinu textov má kapela v angličtine, Dominika sa rozhodla vytvoriť niečo aj pre slovenských poslucháčov. Viac o jej živote aj o zrode kapely sa dočítate v zaujímavom rozhovore a potom si už pustite videoklip, vďaka ktorému môžete počuť krásny hlas tejto rodáčky z Humenského okresu.

Ako dlho už žijete v Kanade?

Čas ide ako voda a aj keď tomu sama neverím, v lete to budú už tri roky.

Kedy sa začal písať príbeh kapely Earthphonics a ako ste sa dali dokopy?

Haha, na túto otázku odpovedám stále veľmi rada a s úsmevom. Popravde, keď som prišla do Toronta, v živote by ma ani nenapadlo, že sa mi splní môj sen. Celý môj život som sa venovala hudbe, skúšala som rôzne súťaže, dokonca asi v roku 2013 som sa dostala do 30 najlepších superstáristov, ale ani jedna z týchto šancí nevyšla. Popravde som stratila nádej, ale…

Čo sa v Kanade stalo?

V jeden deň som stretla nášho gitaristu Paula z Poľska na barbeque párty. Deň pred tým, ako spoznal mňa, stretol nášho rapera Ao Gormana, ktorý je Kanaďan pôvodom z Ghany a v podstate ma zavolal na ich ďalšie stretnutie. V tom čase ja ešte hanblivá s nie veľmi dobrou angličtinou som sa vybrala s dvoma cudzími ľuďmi na stretnutie, ktoré nám všetkým zmenilo život. Od prvej chvíle sme vedeli, že niečo nás spojilo dokopy.

Pamätám si, ako sme spievali hneď prvý deň v parku a ľudia dookola nám tlieskali. Bol to neopísateľný pocit.

Ako to pokračovalo ďalej?

Presiel už skoro viac ako rok a pol, keď sme sa rozhodli založiť si kapelu. Viac ako pol roka sme boli iba trio, ale stále nám niečo chýbalo, tak sme sa rozhodli nájsť basgitaristu a bubeníka. Mali sme veľké šťastie a našli sme tých najlepších členov Kanaďana Mike Baranova a Merana Dadsa z Azerbajdžanu.

To ste naozaj multinárodná kapela…

Osud dal dokopy ľudí s rovnakým snom, túžbami a teraz nie sme len kapela, sme jedna rodina. Naším mottom je music is our language a je úplne neskutočné, ako ľudia z úplne iných krajín, sme sa spojili a dokázali vytvoriť niečo tak úžasné. Hudba je náš život a každý jeden deň spolu bojujeme dotiahnuť to čo najďalej aj napriek všetkým prekážkam.

Dominika si plní hudobný sen. Mladá Kameničanka má v Kanade kapelu
4
Galéria
Zdroj: Earthphonics

Hudba vás živí alebo popritom aj pracujete?

Tak určite by sme boli veľmi radi, ak by sme sa tým mohli živiť, ale ako sa vraví, pomaly ďalej zájdeš. Chlapci sú veľmi šikovní, každý jeden z nás má svoje vlastné povinnosti, ale ani to nás nezastaví sa večer stretnúť a pracovať na nových nápadoch.

Kam by ste to až chceli dotiahnuť?

Pracovať na nových veciach, videách, nahrávkach, cestovať na koncerty, ale hlavne byť inšpiráciou pre ľudí, ukázať im ten správny smer a najmä to, že nikdy by nemali prestať veriť vo svoje sny.

Aký štýl hudby je vám najbližší?

Earthphonics je v podstate electronic/pop/Rnb/­rap kapela. Každý z nás ma iný hudobný štýl a to je v podstate to, čo našim piesňam dáva úplne iný rozmer.

Máte nejaké svoje spevácke vzory?

Tak tých je naozaj veľa, ale ako raz povedal Paul: „May greatest inspiration is from my bandmates.“

Vraciate sa občas do rodnej obce?

Naposledy som bola doma pred rokom, ale už čoskoro sa chystám prísť aspoň na pár týždňov.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie