Webnoviny - Svet

John Travolta si prevezme ocenenie Zlatá kamera

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, APBRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Americký herec John Travolta si na 46. udeľovaní nemeckých ocenení Zlatá kamera prevezme cenu za najlepšieho zahraničného herca. „John Travolta je jeden z mála hviezd, ktorým sa podarilo zostať slávnym v Hollywoode počas desiatok rokov,“ vyjadril sa Christian Hellmann, šéfredaktor magazínu Hörzu, ktorý ocenenia udeľuje. „Je jedným z najlepších hercov na svete,“ dodal. „Je pre mňa veľkou poctou prevziať si ocenenie Zlatá kamera pre najlepšieho zahraničného herca,“ uviedol 56-ročný herec. „Za posledných niekoľko mesiacov sa mi stalo tak veľa pozitívnych vecí. Otcovstvo mi spôsobilo veľkú radosť, som však veľmi hrdý aj na svoju prácu,“ dodal rodák z Englewoodu, ktorému sa 23. novembra 2010 narodilo tretie dieťa.

Ocenenie pre hviezdu filmov Horúčka sobotňajšej noci (1977), Pomáda (1978) či Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994) môže však v krajine vyvolať mnoho negatívnych ohlasov. Travolta je totiž členom scientologického hnutia, ktoré mnoho Nemcov považuje za nebezpečnú sektu. „Áno, otázka scientológie je v Nemecku problematická, my však neoceňujeme Travoltovo presvedčenie, oceňujeme jeho prácu a on tu je a zostáva naďalej jednou z najpopulárnejších hviezd,“ vyjadril sa Hellmann.

John Travolta si sošku prevezme 5. februára počas galavečera v berlínskom sídle vydavateľstva Axel Springer AG. V minulosti ako najlepšieho zahraničného herca ocenili napríklad Richarda Gerea, Brucea Willisa, Nicolasa Cagea či Sylvestera Stallonea.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.hollywoodreporter.com a www.goldene-kamera.de.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM