Hokejová extraliga juniorov ukončila sezónu 2017/2018. Pod Zoborom sa konal rozhodujúci 7. zápas finálovej série medzi Nitrou a Trenčínom.

Ilustračný obrázok k článku Juniorka Dukly Trenčín sa teší zo zisku titulu: Nitru zdolala v rozhodujúcom zápase, FOTO
90

Až na sedem zápasov sa hrala finálová séria hokejovej extraligy juniorov medzi MMHK Nitra a Duklou Trenčín. Rozhodujúci duel sa odohral na nitrianskom ľade v nedeľu 8. apríla.

Úvodné minúty duelu patrili domácemu celku, na ktorý sa prišlo pozrieť viac ako 1600 divákov. Následne prebrali zápas na svoje hokejky hostia z Trenčína, ktorým sa podarilo otvoriť strelecký účet v 13. minúte zásluhou Džugana (0:1).

Juniorka Nitry sa tešila z vyrovnávajúceho gólu v 31. minúte, kedy pred odkrytú trenčiansku bránu prihrával Šimurda na Kollára, ktorý nezaváhal (1:1). Pred koncom druhého dejstva hrala Nitra presilovú hru, no po chybe domácich hráčov prišiel tvrdý trest. Smolka v 38. minúte získal puk a v nájazde poslal Duklu do vedenia (1:2).

V poslednom dejstve Nitra otvorila hru a tlačila sa pred bránu hosťujúceho celku. V 44. minúte však prišla premenená šanca v podaní Okuliara a Trenčín odskočil na rozdiel dvoch gólov (1:3). Nitra v posledných minútach zvýšila svoju streleckú aktivitu, vyskúšala aj hru bez brankára, no skóre sa už nemenilo. Juniorka Dukly Trenčín sa tak tešila zo zisku majstrovského titulu.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MMHK Nitra – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

• stav série 3:4

Góly: Kollár (Šimurda) – Džugan, Smolka, Okuliar

Vylúčenia: 4:4 na 2 min, navyše J. Štefanka 10+DKZ nešportové správanie – Džugan 10 nešportové správanie

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 0:1

Strely na bránu: 33:44 (8:21, 10:14, 15:9).

Rozhodovali: Peter Stano, Róbert Müllner – Peter Šefčík, Tomáš Gegáň.

Divákov: 1657

Nitra: Frederik Hudec – Samuel Rácz, Juraj Štefanka ml. – Erik Gubo, Erik Šramaty, Kristián Gorž, Ondrej Šturdík, Adam Šimurda – Mário Múčka, Andrej Kollár ml., Dávid Matejovič, Michal Pupák, Jakub Soveľ – Tomáš Adamovič, Alexander Hvizdoš, Daniil Fominych, Ľuboš Buc, Jaroslav Maček – Tomáš Štefanka, Jakub Minárik, Jakub Dušan Vaňo

Trenčín: Jakub Kostelný – Filip Husár, Adam Themár – Róbert Džugan, Kristián Kováčik, Erik Smolka, Lukáš Ďurkech, Samuel Kňažko – Andrej Kukuča, Richard Jakubec, Oliver Okuliar, Adam Dúžek, Martin Božík – Michal Luhový, Nicolas Ferenyi, Marcel Škvarka, Alexander Zekucia – Viktor Ďurina, Jozef Haščák, Samuel Pelech