Webnoviny - Svet

K reprezentácii SR sa pripojí Rudolf Huna

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 16. decembra (WEBNOVINY) – Útočník Košíc Rudolf Huna sa v stredu popoludní pripojí k slovenskej hokejovej reprezentácii nachádzajúcej sa momentálne práve vo východoslovenskej metropole. V tíme nahradí Ladislava Nagya, ktorý dostal v utorok v zápase s Českom „koňara“ a v stredu sa podrobil vyšetreniu magnetickou rezonanciou v nemocnici v Košiciach – Šaci. Agentúre SITA to potvrdil František Morvay z mediálneho oddelenia Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Menšie zdravotné problémy má aj obranca Peter Smrek, ktorý absolvuje v stredu popoludní vyšetrenia na ušnom oddelení košickej nemocnice. Obranca Čerepovca inkasoval v utorok s Čechmi zásah do oblasti ucha. Zdravotne v poriadku však je Martin Cibák. Opora Spartaka Moskva narazila už v prvej tretine utorňajšieho súboja po kolízii s protihráčom hlavou do mantinelu a duel nedohrala. Cibák bol trochu otrasený. V stredu predpoludním však už nechýbal na tréningu v Steel Arene.

Počas predpoludňajšej prípravy bolo na ľade 17 hokejistov, zvyšok absolvoval cvičenia v posilňovni. Ako prvý sa na ľade objavil Žigmund Pálffy, po ňom vykorčuľovali ďalší hokejisti.

V stredu predpoludním pristáli v Košiciach už aj bieloruskí reprezentanti, ktorí budú vo štvrtok ďalším súperom tímu Slovenska. Popoludní čaká Bielorusov tréning v Steel Aréne. V poobedňajších hodinách sa na košickom letisku objavili aj Švajčiari, ktorí sa následne presunuli do Spišskej Novej Vsi.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM