Zo zahraničia

K teroristickému útoku vo Viedni sa prihlásil Islamský štát: "Vojak kalifátu zranil 30 križiakov"

IS útočníka vo vyhlásení vydanom spriaznenou propagandistickou agentúrou Amák označil za „vojaka kalifátu“.

Ilustračný obrázok k článku K teroristickému útoku vo Viedni sa prihlásil Islamský štát: "Vojak kalifátu zranil 30 križiakov"
16
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) sa v utorok prihlásila k pondelňajšiemu teroristickému útoku vo Viedni, ktorý si vyžiadal štyri obete a najmenej 22 zranených. Informovala o tom agentúra DPA.

Vojak kalifátu

IS útočníka vo vyhlásení vydanom spriaznenou propagandistickou agentúrou Amák označil za „vojaka kalifátu“, ktorý vyzbrojený samopalom, pištoľou a nožom zabil a zranil „približne 30 križiakov, vrátane policajta a zamestnancov polície“.

Rakúsky minister vnútra v utorok oznámil, že páchateľ bol stúpencom organizácie Islamský štát.

K streľbe v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a k útokom na ďalších piatich miestach prišlo v pondelok večer. Útočníkom bol podľa polície 20-ročný Kujtim Fejzulai, ktorý mal rakúske aj severomacedónske občianstvo. Polícii sa ho podarilo zneškodniť krátko po 20.00 h. V minulosti bol už raz trestne stíhali v spojitosti s členstvom v teroristickej organizácii. Podľa predbežných informácií polície a rakúskeho ministerstva vnútra konal sám.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM