Kaderníčka Janka to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Michalovčanky

Pre každú ženu sú vlasy korunou krásy a sú tiež jednou z prvých vecí, ktoré si na ženách všimneme. Pozrite sa však, čoho sa podľa michalovskej kaderníčky dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne.

Ilustračný obrázok k článku Kaderníčka Janka to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Michalovčanky
Zdroj: TASR

Kaderníčka Janka Mrázová – Kadernícky salon Janka nám naposledy prezradila, aké účesy fičia medzi Michalovčankami na plese. Tentokrát sme sa nevenovali najnovším trendom, ale prehreškom. Pozrite sa, čoho sa podľa nej dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne..

5 najčastejších chýb

1. Farbenie

Chybou je, že sa farbia doma samé. „Doma sa zafabria, nezvolia vhodnú farbu no a potom im opravujeme,“ prezradili zo salónu Janky Mrázovej. Dodali, že všetko sa dá opraviť, ale vlásky sú zbytočne oslabené. „Prefarbíme to šetrnejšou metódou.“

2. Ofina

Väčšina zákazníčiek si zvyknú doma strihať ofiny, aby sa zbytočne len pre ofinu nehnali ku kaderníčke. „Ofinu si ostrihajú aj v kancelárii s manikurovými nožničkami,“ dodala s úsmevom.

3. Odfarbovanie

Väčšinou domáce odfarbovanie vraj dopadne katastrofálne. „Málokedy sa to stane, ale stáva sa to.“

4. Sušenie

Po umytí je nesprávne trieť vlasy o uterák. „Nemalo by to byť,“ vysvetlila, že vlasy je potrebné zabaliť do uteráka a nechať vodu nasiaknuť do uteráka. Inak sa zbytočne poškodia vlasové končeky.

5. Žehlenie vlasov

Vysoké teplo, nesprávne alebo žiadne prípravky po žehlení. „Vlasy sa tak štepia a sú veľmi vysušené,“ vysvetlila Janka Mrázová, ktorá dodala, že tieto chyby neplatia pre väčšinu, ale niektorí sa ich predsa len stále dopúšťajú. V závere doplnila, že si myslí, že Michalovčanky sú veľmi upravené ženy.

Môže vás zaujímať:

Vybrali sme to za vás: 10 podujatí, ktoré vo februári odporúčame zažiť v Michalovciach

O voľby prejavili záujem aj stovky Michalovčanov spoza hraníc: Voliť budú aj z poriadne exotických destinácií

Kuriozita v Michalovciach, o ktorej vie málokto: Tipnite si, koľko ľudí býva na tejto ulici

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame