Viktória Botošová Práca

Kaderníčka Monika to povedala na rovinu: Toto sú najčastejšie prehrešky, ktorých sa dopúšťajú Novozámčanky

Vlasy sú korunou krásy pre každú ženu. Pozrite sa však, akých prehreškov sa podľa novozámockej kaderníčky Moniky Štefánikovej dopúšťame a aké nevydarené pokusy musela napravovať.

Ilustračný obrázok k článku Kaderníčka Monika to povedala na rovinu: Toto sú najčastejšie prehrešky, ktorých sa dopúšťajú Novozámčanky
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sa nám Monika priznala vyskytli sa už aj nevydarené pokusy, ktoré musela napravovať. Profesionálne farbenie nedosiahneme len tak doma v kúpeľni. „Keď sa vlasy farbia doma, nikdy ten odtieň nebude taký ako na obrázku krabičky zakúpenej farby,“ vysvetľuje Monika. Veľa vraj záleží od toho, aký máme my základ a podľa toho si musíme vybrať vhodný odtieň.

Vlasy si podľa jej rád netreba vždy treba farbiť so silnou oxidačnou farbou, ktoré sú v obchodoch. „Ľudia si myslia, že keď majú tmavé vlasy a kúpia si bledšiu farbu, tak si s ňou zosvetlia vlasy. Nie, pretože farba sa s farbou nikdy zosvetliť nedá. Tu už ide o chemické proces, kedy treba vlas otvoriť a to už je dobré nechať na profesionálku, lebo sa môžu vlasy naozaj veľmi poškodiť,“ upozorňuje.

Viditeľné odrasty na vlasoch

Ako pokračuje väčšinou ide o prípady, že majú zákazníčky tmavé vlasy. „Farba im odrastie, majú už 2 – 3 centimetre odrastenú farbu, idú do obchodu a kúpia si bledšiu farbu. Farbu si dajú na hlavu a ten dvojcentimetrový odrast bude bledší a ostatné vlasy jej ostanú pôvodnej farby, lebo vlas nebol profesionálne otvorený. "

„Toto je najhoršie opravovať – a priznám sa, že toto som robila už viackrát. Odfarbovanie je veľmi veľký zásah do vlasov a v tomto prípade treba zaobchádzať veľmi opatrne,“ hovorí.

Tupírovanie a lakovanie do bezvedomia, ale aj prehnané predlžovanie

Pokračovala s ďalším zlozvykom, ktorého sa mnohé ženy nevedia dodnes vzdať. „Nájdu sa ešte však aj kaderníčky, ktoré lakujú a tupírujú do bezvedomia. To sú tie strašné smrteľné veci ešte z komunistických či­as.“

Nadpájanie vlasov je ešte stále v kurze, všetko však s mierou. „Nadpájanie vlasov je vtedy pekné, keď to ani nie je vidieť, nech to nie je príliš dlhé. Treba si trošku pomôcť tými umelými vlasmi, ale niekto nemá mieru. Menej je niekedy viac. Niekto sa pozrie a hneď vidí, že ježiš ona má predĺžené vlasy. Pekné je to vtedy, keď to je na prvý pohľad evidentné a niekto povie, že jéj ty máš predĺžené vlasy, ani ti to nie je vidieť,“ dodala kaderníčka Monika.

Môže vás zaujímať:

Foto: Archív Moniky Štefánikovej

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie