Aktualizované Správy

Kalavská chce podať demisiu: Stretne sa s premiérom Pellegrinim

Andrea Kalavská (nominantka Smeru) ponúkla premiérovi svoju demisiu. Stalo sa tak v deň, kedy vláda vzala späť z rokovania parlamentu návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikácie.

Ilustračný obrázok k článku Kalavská chce podať demisiu: Stretne sa s premiérom Pellegrinim
Zdroj: TASR

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) ponúkla premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) svoju funkciu. Oznámila to v stredu po tom, ako vláda stiahla návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikáciu, z rokovania parlamentu.

Rozhodnutie zdôvodnila tým, že post ministra zdravotníctva patrí Smeru, a keďže má so stranou „ideové spory“ ohľadom predkladaných zákonov, považuje za slušné takto konať.

Doplnila, že Pellegrini ju od rozhodnutia ponúknuť funkciu odhováral.

„Nesúhlasila som s tým, aby sa tento materiál vrátil naspäť,“ vyhlásila na margo stiahnutej novely.

Dodala tiež, že by bola radšej, keby sa o reforme nemocníc v parlamente hlasovalo. Dúfa, že materiál si osvojí ďalšia vláda.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) je presvedčený o tom, že ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) by mala zotrvať vo funkcii. Reagoval tak na jej ponuku demisie po tom, ako vláda stiahla reformu nemocníc z rokovania parlamentu.

„Predseda vlády oceňuje pôsobenie Andrey Kalavskej na čele ministerstva zdravotníctva a jej prínos pre najväčšie zmeny, ktoré sa počas tejto vlády začali. S pani ministerkou sa stretne vo štvrtok na osobnom rozhovore. Je však presvedčený, že na svojom poste by mala zotrvať a pokračovať v práci pre slovenských pacientov,“ reagovala pre TASR premiérova hovorkyňa Patrícia Macíková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie