Webnoviny - Svet

Kalendár Pirelli vydražili za 10 100 eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Legendárny svetový kalendár Pirelli vydražili dnes v internetovej aukcii na portáli Pravda.sk za rekordnú sumu 10 100 eur, ktorá poputuje na konto Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Majiteľom kalendára so sériovým číslom 9598 sa stal Dano z Nového Mesta nad Váhom, ktorý v dražbe vystupoval pod prezývkou Vilko.

„Kalendár bude darček pre jedného veľmi dobrého klienta,“ prezradil úspešný dražiteľ, ktorý nechcel spomenúť svoje celé meno. Pri aukcii kalendára zohral úlohu aj charitatívny rozmer. „Určite to zavážilo. Pokiaľ je možné, radi pomôžeme,“ vysvetlil Dano. Dražba sa začala o 9:00 a skončila sa presne o 16:25. „Peniaze z dražby budú určené na prevenciu,“ uviedol predseda Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Jozef Mikloško. „Je veľmi veľa detí, a v období krízy zvlášť, ktorým akútne hrozí, že ak sa ich rodinám nepomôže, budú z nich odobraté. Určite je lepšie pomôcť rodine, aby deti vôbec nemuseli ísť do detského domova. Rozvinuli sme pomerne silnú sieť našich terénnych pracovníkov, ktorí v ôsmich pobočkách po celom Slovensku, či už sami iniciatívne, alebo v spolupráci s úradmi, navštevujú rodiny, pomáhajú riešiť každodenný život, učia rodičovské zručnosti,“ dodal Mikloško.

Doterajším rekordom v šesťročnej histórii dražby na stránkach Pravda.sk bola suma 277 777 korún za kalendár Pirelli 2007 so Sophiou Loren. Za šesť rokov dražieb išlo na charitu spolu v prepočte 38 241 eur, z toho na konto Úsmev ako dar 30 606 eur.

Agentúru SITA o tom informoval Marián Niton z portálu Pravda.sk

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM