Webnoviny - Svet

Kaliňák bude vypovedať o sledovaní auta Ľubomíra Galka

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Poslanec Robert Kaliňák (Smer-SD) bude počas nasledujúceho týždňa na polícii vypovedať o tom, ako sa dostal k videozáznamu, na ktorom vládna limuzína s ministrom obrany Ľubomírom Galkom ide po diaľnici 180-kilometrovou rýchlosťou.

Kaliňák tvrdí, že záznam dostal od nespokojného občana a že Galko by nemal vinníka hľadať tak intenzívne. „Pomýlil si demokraciu so svojou samoľúbosťou. Už sa veľmi teším na túto konfrontáciu, že to opätovne potvrdí jeho absolútnu nekompetentnosť a neschopnosť,“ povedal na adresu Galka Kaliňák.

Galko v septembri v parlamente povedal, že počas tohto volebného obdoba nájde „grázla“, ktorý si dovolil sledovať člena vlády „A v prípade, že bude mať prepojenie na politikov, tak ho zverejním. (…) Garantujem vám, že ten grázel sa bude zodpovedať, bude sa zodpovedať aspoň po morálnej stránke, aj keď hneď nebude trestne stíhaný. Pretože takéto niečo sa tu ešte v živote neudialo,“ prisľúbil vtedy.

Kaliňák tvrdí, že Galka nesledoval. „Mám omnoho lepšie záujmy vo svojom živote ako sledovať ministra Galka,“ vyhlásil bývalý minister vnútra. Takéto a podobné záznamy Smeru-SD údajne posielajú občania, ktorí sú nespokojní so správaním sa členov SaS, najmä ak vyhlasovali, že nebudú papalášmi.

„Hovorili, že nebudú papaláši a dnes si všetci žiadajú predĺženie ochrany aj potom, čo budú odvolaní, aj všetky vládne limuzíny a bavoráky. A keď je niekto nahnevaný, tak samozrejme nás informuje o tom, keď niekde niečo nájde,“ dodal Kaliňák.

Výsledkov kauzy sa Kaliňák neobáva. „Naša ústava uznáva ešte stále demokratické pravidlá, takže skončí zosmiešnením pána Galka, na čo si on už podľa mňa pomaly aj zvyká,“ uzavrel.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM