Webnoviny - Svet

Kaliňák navrhol farebné lístky na sudcov

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Poslanec Robert Kaliňák zo Smeru-SD dnes uspel v pléne so svojím recesistickým návrhom k tajnej voľbe kandidátov na sudcov disciplinárneho súdu. Podľa neho by mali byť kandidáti koalície a opozície uvedení na farebne odlíšených hlasovacích lístkoch. Koaličné by boli modré a opozičné červené. Okrem toho by podľa neho mohli byť na modrých predznačené mená tých, ktorých majú voliť. V hlasovaní o návrhu prekvapujúco uspel a poslanci v sále sa nezdržali smiechu. To, či túto recesiu mysleli vážne, ukáže opakovaná voľba kandidátov.

Téma tajne voľby kandidátov na sudcov disciplinárneho súdu totiž vyvolala v parlamente mierny rozpor medzi opozíciou a koalíciou. Opozičným poslancom sa nepáči, že na lístkoch sú ako prví v poradí uvedení kandidáti koalície. Podpredseda parlamentu Robert Fico (Smer-SD) navrhol, aby boli na hlasovacích lístkoch kandidáti uvedení v abecednom poradí. Reagoval tak na výzvu svojho kolegu Pavla Hrušovského (KDH), aby si poslanci pri dnešnej voľbe dávali väčší pozor a správne vypĺňali lístky. Ten však s návrhom v hlasovaní neuspel.

V stredu plénum nezvolilo ani jedného kandidáta na sudcu disciplinárneho súdu z 21 možností, dôvodom bolo aj to, že mnoho lístkov bolo neplatných.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM