Webnoviny - Svet

Kaliňáka budú odvolávať v piatok popoludní

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) – Minister vnútra Robert Kaliňák bude odvolávaniu v parlamente čeliť v piatok 29. januára od 14:00. Za dôvod tohto termínu označil po dnešnom rokovaní grémia Národnej rady SR podpredseda parlamentu Miroslav Číž (Smer-SD) zahraničné služobné cesty viacerých zákonodarcov ako aj návrat poslancov z parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu, ktorý je plánovaný v piatok na 13:00. „Je známe, že v pravici sa vytvára protitlak na to, aby právo poslanca na schôdzi nebolo ničím ohrozované,“ zaradil medzi dôvody na zvolanie schôdze v netradičnom čase.

„My cítime za tým len špekuláciu a politickú manipuláciu. Tá schôdza sa pokojne mohla konať v priebehu tohto týždňa,“ zareagoval na zvolanie mimoriadnej schôdze na piatkové popoludnie šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský. Podľa neho nie je na zahraničných cestách toľko poslancov, aby nebol parlament uznášaniaschopný. „Uvidíme, čo všetko za tým vládna koalícia vidí a prečo termín stanovili až na piatok na 14:00,“ podotkol.

Podpredseda Národnej rady SR Milan Hort (SDKÚ-DS) si myslí, že koaliční poslanci sa zúčastnia v piatok iba na otvorení schôdze, nechajú diskutovať len opozičných poslancov a rokovanie sa neukončí. „Takýmto spôsobom to odsabotujú,“ je presvedčený. Podľa neho je veľmi pravdepodobné, že hlasovať sa bude až v utorok, keď sa začína riadna schôdza Národnej rady SR.

Hlavným dôvodom, pre ktorý chce opozícia Kaliňáka odvolávať, je pochybenie polície pri kauze zabudnutej výbušniny. Opozičné strany doteraz neuspeli ani s jedným návrhom na vyslovenie nedôvery. Chýbajú im hlasy, na odvolanie potrebujú 76 zo 150.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM