Martin Sýkora Hokej

Kamzíci brúsia rohy na novú sezónu: Poprad odštartoval prípravu aj s Haščákom

Hokejisti HK Poprad odštartovali prípravu na novú sezónu pred novým ročníkom Tipsport Ligy v neďalekej Spišskej Novej Vsi. Na zimnom štadióne v Poprade prebiehajú rekonštrukčné práce.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci brúsia rohy na novú sezónu: Poprad odštartoval prípravu aj s Haščákom
10
Galéria

Haščák zatiaľ iba v príprave

Trénerovi Romanovi Stantienovi sa na prvom tréningu hlásilo 29 hráčov, medzi nimi aj slovenský reprezentant Marcel Haščák. Presun do Spišskej Novej Vsi hráčom nerobí problém, i keď určité negatíva sú s tým spojené.

„Nie je to veľký problém, ale doma je doma. V Poprade majú chalani všetko k dispozícii, maséri majú teraz viac práce, aby všetko doniesli a prichystali,“ uviedol Stantien pre klubový web.

Tréner mal k dispozícii nekompletný káder, legionárov na tréningu nahradili juniori. „Chýbali ešte legionári, ktorí prídu koncom mesiaca. Vyskytol sa nám problém a budeme musieť doriešiť otázku obrancov. Dobrá správa je, že máme dostatok útočníkov,“ dodal Stantien. Začiatkom augusta čaká na kamzíkov prvý prípravný zápas v Havířove, dovtedy budú zaberať na tréningoch. „Dvakrát do týždňa budeme trénovať dvojfázovo, trikrát len v doobedňajších hodinách. Samozrejme, nebude chýbať ani posilňovňa,“ povedal popradský tréner. Tú absolvuje aj Haščák, ktorý po uplynulej sezóne odišiel z Brna. O jeho návrate pod Tatry sa hovorí už dlhšie, zatiaľ však s tímom iba trénuje.

Zdroj: Dnes24.sk

Pribudnú ešte legionári

Káder HK Poprad na začiatku prípravy

Brankári: Vladimír Kováč, Tomáš Vošvrda, Kristián Budinský
Obrancovia: Daniel Brejčák, Boris Česánek, Štefan Fabian, Boris Brincko, Marcel Petran, Martin Semaňák, Ján Ťavoda, Martin Krempaský
Útočníci: Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Patrik Koyš, Radomír Heizer, Marek Zagrapan, Dávid Bondra, Lukáš Paukovček, Radoslav Macík, Matúš Paločko, Peter Bjalončík, Jindřich Abdul, Nicholas Bondra, Marcel Haščák, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Rastislav Václav, Matej Paločko

Program prípravných zápasov

2. augusta: AZ RESIDOMO Havířov – HK Poprad
9. augusta: HKM Zvolen – HK Poprad
14. augusta: HK Poprad – AZ RESIDOMO Havířov (18.00)
18. augusta: Cardiff Devils – HK Poprad
19. augusta: Cardiff Devils – HK Poprad
23. augusta: HK Poprad – HKM Zvolen (18.00)
28. augusta: FTC – HK Poprad (Vyšehradský pohár)
od 30. augusta: Tatranský pohár (3 zápasy)
5. septembra: HK Poprad – Dunaújvárosi Acélbikák (18.00/Vyšehradský pohár)
7. septembra: HK Poprad – UTE Budapešť (18.00/Vyšehrad­ský pohár)

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie