Webnoviny - Svet

Kanada bez problémov zdolala Nórsko

WEBNOVINY.SK

KLOTEN 2. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Kanady zvládli aj ďalšiu prekážku na ceste do vyraďovacích bojov a nezaváhali ani v piatom meraní síl na svetom šampionáte, keď v nedeľu popoludní zdolali bez väčších problémov výber Nórska 5:1. O prvenstvo v kvalifikačnej F-skupine však budú musieť zverenci trénera Lindyho Ruffa ešte zabojovať v pondelok s Fínskom. Kanaďania svojho súpera prestrieľali 47:30. Skóre duelu otvoril už v 5. min Lombardi, no o osem minút neskôr vyrovnal Zuccarello Aasen. To Kanadu naštartovalo a ešte pred prvou sirénou si vypracovala dvojgólový náskok zásluhou Hamhuisa a Stamkosa. Keď po prvej prestávke zvýšil na 4:1 Spezza, Lysenstoena v nórskej bránke nahradil Grotnes. Ten do konca stretnutia inkasoval už iba raz, úspešným strelcom bol obranca Doughty. Kým Kanadu čaká v pondelok zápas o prvenstvo v skupine s Fínskom, Nóri sa stretnú so Slovenskom o predposlednú 5. priečku v F-skupine.

F-skupina (Kloten): Nórsko – Kanada 1:5 (1:3, 0:2, 0:0) Góly: 13. Zuccarello Aasen (Bastiansen, Ask) – 5. Lombardi (Doughty, Mason), 18. Hamhuis (Doughty), 19. Stamkos (St. Louis, Doan), 21. Spezza (S. Weber, M. Fisher), 33. Doughty (C. Armstrong, Upshall) Vylúčení: 8:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Looker (USA), Persson (Švéd.) – Kaspar (Rak.), Wehrli (Švajč.), 4023 divákov

Zostavy: Nórsko: Lysenstoen (22. Grotnes) – M. Trygg, Myrvold, Holos, Jakobsen, Lund, Bonsaksen, Kaunismäki – Skröder, Vikingstad, Thoresen – Hansen, Spets, Lorentzen – Bastiansen, M. Ask, Zuccarello Aasen – Laumann Ylven, K. Forsberg, Roymark Kanada: Mason – S. Weber, Hamhuis, Doughty, Phillips, Coburn, Vlasic, White, Schenn – Heatley, Spezza, D. Roy – St. Louis, Stamkos, Doan – Fisher, Horcoff, Zajac – Upshall, C. Armstrong, Lombardi