Webnoviny - Svet

Kaník chce znížiť byrokraciu pri ubytovávaní cudzincov

WEBNOVINY.SK

Poslanec NR SR za stranu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) – Zrušiť povinnosť ubytovateľa zabezpečiť vyplnenie úradného tlačiva o hlásení pobytu cudzinca a doručiť ho policajnému útvaru pri ubytovaní cudzinca, na ktorého sa nevzťahuje vízová povinnosť, navrhuje v novele zákona o pobyte cudzincov Ľudovít Kaník z SDKÚ-DS. Jeho cieľom je znížiť administratívnu záťaž ubytovateľov a prispieť tak k zjednodušeniu a zlepšeniu podnikateľského prostredia pri ubytovávaní cudzincov, na ktorých sa nevzťahuje vízová povinnosť.

Ako Kaník pripomína, na Slovensko cestujú v bezvízovom režime najmä občania Európskej únie a partnerských štátov Slovenskej republiky, preto nepovažuje administratívne zaťažovanie za opodstatnené.

Okrem toho Kaník v novele navrhuje, aby bolo možné doručiť úradné oznámenie o hlásení pobytu cudzinca policajnému útvaru pri ubytovaní ostatných cudzincov aj prostredníctvom elektronickej pošty. Zákon by mal nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM