Webnoviny - Svet

Karol M. vedel vopred, že ho poľská polícia zatkne

WEBNOVINY.SK

Karol MelloFoto: SITABRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Karol M., ktorý je údajne zodpovedný za vraždu dieťaťa a ženy v Moste pri Bratislave, vedel o pripravovanom zásahu poľského komanda takmer dva týždne pred ním. Informovala o tom TV JOJ, ktorá má k dispozícii záznam z výsluchu Karola M. Podľa vlastnej výpovede dostal aj echo, že sa ho niekto pokúsi zlikvidovať. Z tohto dôvodu chcel byť sám v cele.

Karol M. vypovedal pred sudcom 29. apríla tohto roka po svojom vydaní na Slovensko z Poľska. „Keď som bol v Maďarsku, prišiel za mnou policajt, ktorého meno neuvádzam. Ten policajt mi v Maďarsku povedal, čo sa má stať a zároveň mi povedal, aby som sa skrýval,“ uviedol podľa TV JOJ Karol M. v zázname. Na tom istom výsluchu tiež uviedol, že už desať dní pred zadržaním v Poľsku vedel, že ho sledujú. „Poznal som čísla áut, ktoré ma sledujú a svojej manželke som povedal, že máme asi desať dní,“ uviedol Karol M.

Podľa TV JOJ po zatknutí povedal Karol M. tieto skutočnosti aj poľskej zásahovke, ktorú to prekvapilo. „Tvrdenie o tom, že unikali informácie k nemu, toto tvrdenie má svoj podklad,“ priznal minister vnútra Daniel Lipšic. Na nasledujúcom výsluchu 9. mája obžalovaný údajne spresnil, že v Maďarsku sa s ním skontaktoval príslušník SIS.

Dnes je Karol M. na slobode a podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej urobil chybu sudca, ktorý ho vypočúval ihneď po jeho vydaní na Slovensko. Ochranná lehota takzvanej zásady špeciality uplynie Karolovi M. 3. júla po polnoci, dovtedy ho policajti nemôžu zadržať.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM