Webnoviny - Svet

Karol Mello zostáva na Belize, v hre je stále vládny špeciál

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Obvinený Slovák Karol Mello sa ešte stále nachádza v stredoamerickom štáte Belize, kde ho 11. júla zadržala polícia, agentúre SITA to potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák.

„Bezpochyby, zatiaľ podľa posledných informácií je ten stav nezmenený,“ povedal Kaliňák.

Minister ešte nevedel priblížiť, kedy a ako Karola Mella dopravia na Slovensko.

„Pracujeme na všetkých alternatívach, budúci pondelok začína pracovný týždeň, to isté platí aj o Belize, aj tam mali víkend. Musíme dostať ešte nejaké ďalšie informácie, veľmi intenzívne pracujú jednotlivé útvary policajného zboru na tom, aby sme zabezpečili návrat taký, aby bol čo najrýchlejší a najbezpečnejší,“ doplnil.

Kaliňák nevylúčil, že najhľadanejšieho Slováka privezie vládny špeciál. „Všetky alternatívy sú otvorené,“ uzavrel.

Policajný prezident Tibor Gašpar v piatok informoval, že 11. júla popoludní v štáte Belize zadržali muža, ktorým by mal byť obvinený Karol Mello.

„Môžem potvrdiť, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o hľadanú osobu Karola M.,“ povedal.

Momentálne sa rokuje o možnostiach vydania osoby na Slovensko. Na zadržaní sa podľa Gašparových informácií podieľala aj migračná polícia štátu Belize. Zadržanie Karola Mella bolo súčasťou celosvetovej akcie Interpolu, do ktorej bola zapojená aj slovenská polícia. Slovenské orgány poskytli mená niekoľkých hľadaných osôb. „Na prvom mieste bol práve Karol M.,“ dodal Gašpar.

Interpolu poskytli tiež informácie o tom, kde by sa mohol zdržiavať. Viac informácií podľa Gašpara nemožno poskytnúť najmä z taktického hľadiska. „Celú akciu budeme považovať za ukončenú až vtedy, keď bude osoba odovzdaná kompetentných orgánom na Slovensku,“ povedal. K ďalším otázkam sa zrejme polícia vyjadrí začiatkom budúceho týždňa.

Prípad Karola Mella vyvolal rozruch po tom, ako sa napriek zadržaniu po niekoľkoročnom úteku opäť dostal rozhodnutím súdov na slobodu. Karol Mello je obžalovaný z objednávky vraždy v prípade, v ktorom namiesto údajnej plánovanej obete prišli o život žena a dieťa. Obvinený je aj z vraždy niekdajšieho bossa bratislavského podsvetia Petra Čongrádyho, ktorého zabili v roku 2004.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM