Webnoviny - Svet

Kasíno v Metropolise nechcú ani mestskí poslanci

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – S kasínom v plánovanom novom centre Metropolis za 1,5 mld. eur nesúhlasia ani bratislavskí mestskí poslanci. Nové obchodné, konferenčné a zábavné centrum by podľa plánov investora malo vyrásť na 30-hektárovom pozemku na pomedzí mestských častí Petržalka a Jarovce, na križovatke diaľnic D2 a D4 smerom na Viedeň. Poslanci svoje negatívne stanovisko vyjadrili aj v uznesení.

Poslanecký zbor tak prejavil rovnaký názor ako primátor mesta Andrej Ďurkovský po stredajšom rokovaní s investorom. Práve kasíno označil primátor za najväčší problém celého projektu, preto bude údajne žiadať, aby sa tento objekt z projektu vypustil. „Aj napriek tomu, že na prvý pohľad prináša Slovenskej republike veľké finančné výhody,“ povedal primátor. „Mne to pomôže, lebo môžem jednoznačne aj rozhodnutím zastupiteľstva deklarovať nesúhlas, ktorý som vyjadroval len vo forme svojho postoja primátora. Takto viem, že za mnou v tejto otázke zastupiteľstvo jednoznačne stojí,“ povedal primátor.

Investor by mal všetky relevantné materiály a vyjadrenia predložiť na magistrát v prvej polovici januára budúceho roka. Ak by však nebolo možné kasíno postaviť, investor pravdepodobne zváži celý projekt. Projekt má naplánovaných niekoľko fáz. V prvej fáze sa navrhuje nákupné centrum, akvapark, rekreačné centrum so zábavným parkom, tri hotely a kasíno na americký spôsob. Ďalšia fáza by mala zahŕňať konferenčné zariadenia, golfové ihriská, ďalšie kasína ako aj luxusné apartmány.

Na prezentácii projektu v polovici októbra tohto roka investor vyhlásil, že by chcel začať stavať koncom roka 2010. Námestník primátora Tomáš Korček sa však už niekoľkokrát vyjadril, že to nie je reálne. Prípadná výstavba je totiž podmienená zmenou platného územného plánu mesta. Poslanci pritom v decembri minulého roka zobrali na vedomie informáciu o obstaraní zmien a doplnkov. Obstaráva sa druhý balík, prvý sa týkal prednostne projektu prepájania železničných koridorov TEN-T 17. Druhé zmeny a doplnky územného plánu by sa mohli dostať pred mestských poslancov v máji 2010. „Až potom sa môže pristúpiť k obstaraniu ďalších zmien a doplnkov,“ povedal v októbri Korček. Aj na decembrovom zastupiteľstve vyhlásil, že mesto neobstaráva v súčasnosti zmeny a doplnky v súvislosti s touto plánovanou výstavbou.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM