Monika Hanigovská Zo Slovenska

Katarínka zlákala tento rok tisíce ľudí: Aj vďaka veži s jedinečným výhľadom!

Zrúcaninu kláštora sv. Katarínky v čarokrásnom prostredí objavuje čoraz viac turistov. Návštevnosť stúpla aj vďaka veži, ktorú sprístupnili počas tohto leta.

Ilustračný obrázok k článku Katarínka zlákala tento rok tisíce ľudí: Aj vďaka veži s jedinečným výhľadom!
Zdroj: TASR

Turisti si k nej čoraz častejšie hľadajú cestu. Reč je o zrúcanine kláštora sv. Katarínky, ktorá leží v náručí malebného lesa a je v blízkosti lákavej lesnej železnice. Po otvorení zrekonštruovanej veže sa stala ešte väčším magnetom pre turistov.

„Návštevnosť stúpla najmä otvorením zrekonštruovanej veže, ktorá ponúka jedinečný výhľad do širokého okolia. V tomto roku prišlo približne 2500 až 3000 turistov len počas hlavnej sezóny,“ povedal pre nás spravodajský portál člen organizačného tímu projektu Katarínka Ľubo Blišák.

Sprísnené podmienky

Najväčším lákadlom pre turistov bol výstup na spomínanú vežu, ktorú sprístupnili verejnosti. Výstup však sprevádzali prísne podmienky.

„Z väčšina turistov prejavila záujem aj o výstup do veže a po splnení relatívne prísnych podmienok, mohli tak vystúpiť až na vrchol tridsaťmetrovej veže. Podmienky pre vstup do veže súvisia najmä s priaznivým počasím, obmedzením z titulu veku, resp. z titulu komplikovanosti výstupu, nakoľko schody sú strmé,“ doplnil. Turisti si v nej mohli vychutnať približne 25 – 40 minútovú štandardnú prehliadku.

Posledný vstup v tomto roku

Posledný vstup na zrekonštruovanú vežu sa uskutočnil 18. novembra. „V týchto dňoch a v nasledujúcom období už neplánujeme sprístupnenie veže, najmä z bezpečnostných dôvodov. Bezpečnostné predpisy prevádzky veže vyžadujú tiež prítomnosť aspoň dvoch našich vyškolených dobrovoľníkov (vežiakov), aj z tohto dôvodu nie je možné ponechať vežu otvorenú non-stop,“ doplnil Blišák.

„Veža bude verejnosti opäť prístupná najmä počas hlavnej turistickej sezóny (júl – august) a sporadicky aj v skoršom termíne (na jar),“ dodal organizátor.

Termíny budú tradične uverejnené na webe a na sociálnej sieti Facebook. Všetkým záujemcom o výstup organizátor odporúča, aby sa vopred oboznámili s podmienkami samotného vstupu do veže a to ešte pred cestou na Katarínku.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM