Webnoviny - Svet

Katy Perry dobyla aj britský rebríček albumov

WEBNOVINY.SK

Kate Perry Foto: SITA,AP BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Na prvé miesto v britskom albumovom rebríčku sa podľa očakávania dostala americká speváčka Katy Perry s treťou štúdiovou nahrávkou Teenage Dream (2010). Snúbenica komika Russella Branda ovládla aj domáci rebríček Billboard 200 a úspešná je tak na oboch stranách Atlantiku a zároveň na dvoch najdôležitejších hudobných trhoch sveta. Na druhé miesto v UK Charte sa po triumfe Katy Perry opäť sťahuje Eminem s úspešným počinom Recovery (2010).

Na trojku sa prekvapujúco až z 27. pozície posunula kapela Biffy Clyro so starším albumom Only Revolutions (2009). Stúpli aj Mumford & Sons, ktorých nahrávka Sigh No More (2009) poskočila zo sedmičky na štvorku. Prvú päťku rebríčka aktuálne uzatvárajú Kanaďania Arcade Fire s ostatnou štúdiovkou The Suburbs (2010).

Z noviniek prenikli do Top 10 dva albumy. Na šestke debutuje newyorská rocková formácia The Pretty Reckless s nahrávkou Light Me Up (2010) a na sedmičke ich krajania zo skupiny Disturbed s čerstvým albumom Asylum (2010). Obrovský prepad zaznamenali Klaxons s druhou štúdiovkou Surfing the Void (2010). Po veľmi nelichotivom minulotýždňovom debute na desiatej priečke s ňou aktuálne klesli až na 38. miesto. Informácia pochádza z webovej stránky www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (29. augusta 2010 – 4. septembra 2010):

  1. Katy Perry – Teenage Dream
  2. Eminem – Recovery
  3. Biffy Clyro – Only Revolutions
  4. Mumford & Sons – Sigh No More
  5. Arcade Fire – The Suburbs
  6. The Pretty Reckless – Light Me Up
  7. Disturbed – Asylum
  8. Lady Gaga – The Fame/Monster
  9. Eliza Doolittle – Eliza Doolittle
  10. Plan B – Defamation Of Strickland Banks

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM