Webnoviny - Svet

Katy Perry zaspievala Freddiemu Mercurymu Happy Birthday

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Katy Perry nahrala video, v ktorom vzdala hold jednému z jej idolov – zosnulému frontmanovi skupiny Queen Freddiemu Mercurymu. Ten by sa v pondelok 5. septembra dožil 65 rokov. Perry preňho zaspievala pieseň Happy Birthday a poďakovala mu za to, že ju inšpiroval k tomu, aby sa stala speváčkou.

„Všetko najlepšie k 65. narodeninám, Freddie. Máme ťa veľmi radi,“ povedala Perry. „Aj napriek tomu, že si nás opustil, v skutočnosti si úplne neodišiel – inšpiroval si nás všetkých a inšpiroval si osobitne mňa. Bez teba by som nerobila hudbu alebo nerobila to, čo robím, pretože tvoje texty ma inšpirovali, už keď som mala 15 rokov. Počula som skladbu Killer Queen (v prekl. Ohromujúca kráľovná, pozn. red.) a sama som sa chcela stať takou ohromujúcou kráľovnou,“ povedala speváčka a pokračovala: „Ďakujem ti veľmi pekne za tvoju úžasnú hudbu, za kapelu Queen, za tvoj charakter a celú tvoju osobnosť, ktorá je väčšia ako samotný život. Milujeme ťa a nikdy na teba nezabudneme.“

Anglický rockový spevák, hudobník a frontman legendárnej skupiny Queen Freddie Mercury, vlastným menom Farrokh Bulsara, sa narodil 5. septembra 1946. Bol jednou z najvýraznejších osobností svetovej rockovej scény. Zomrel v roku 1991 na komplikácie spôsobené chorobou AIDS.

Informácie zverejnila webová stránka AceShowbiz.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM