Aktualizované Krimi Zo Slovenska

Kauza lustrácií: Pavol Vorobjov ide do väzby

Pavla Vorobjova obvinili zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb.

Ilustračný obrázok k článku Kauza lustrácií: Pavol Vorobjov ide do väzby
Zdroj: TASR

Aktualizované 15:45: Pavol Vorobjov obvinený v kauze lustrácií ide do väzby. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu Bratislava III z dôvodu, že by mohol na slobode ovplyvňovať svedkov.

Prokurátor podal na súd návrh na vzatie do väzby obvineného bývalého vysokého funkcionára Policajného zboru (PZ) Pavla Vorobjova, stotožnil sa tak s návrhom vyšetrovateľa. Informoval o tom prokurátor z Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

Pavla Vorobjova zadržali v stredu (24. 6.) príslušníci Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) v súvislosti s vyšetrovaním lustrácií novinárov.

Lustrovanie ľudí

„V trestnej veci obvineného Pavla Vorobjova bol 25. júna 2020 Krajskej prokuratúre Bratislava predložený vyšetrovací spis spolu s podnetom vyšetrovateľa PZ na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uviedol Janíček. Dodal, že službukonajúci prokurátor sa po preskúmaní vyšetrovacieho spisu stotožnil s návrhom vyšetrovateľa Policajného zboru a podal na Okresný súd Bratislava III návrh na vzatie obvineného do väzby. Existuje totiž podľa neho obava, že bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie

Pavla Vorobjova obvinili zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce. V súčasnosti je podľa polície postavený mimo služby.

Doteraz čelil podľa polície jednému obvineniu pre podozrenie zo spáchania rovnakých skutkov, teda za neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi a zneužitie právomoci verejného činiteľa, v súvislosti s lustrovaním nebohého Jána Kuciaka.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie