Webnoviny - Svet

Kauza vraždy D. Tupého v bode nula nie je, tvrdí prokuratúra s vnútrom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Polícia tvrdí, že má informácie, na základe ktorých môže obnoviť proces vraždy študenta Daniela Tupého. Dôkazy však nemá v polohe dôkazov, musí ich preto „sprocesniť“. Po rokovaní vlády to dnes povedal hovorca rezortu vnútra Erik Tomáš. Spolu s generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom potvrdili, že prípad v bode nula nie je. Trnka tvrdí, že prokuratúra nemala inú možnosť, než svoje skoršie rozhodnutie proti verdiktu súdu, ktorý v júni oslobodil päť obžalovaných z útoku na študenta Daniela Tupého, stiahnuť. „Nie, nebola,“ reagoval na otázku, či nebola iná možnosť. O tom, že prokuratúra rozhodnutie stiahla, informovala v utorok televízia Joj.

„Nepripustím, aby sa prokurátori znemožňovali pred súdom len na základe toho, že si to niekto želá,“ vyhlásil Trnka. Tomáš potvrdil, že polícia pokračuje vo vyšetrovaní prípadu aj ďalej. „My pokračujeme na prípade ďalej aj s novými zaujímavými informáciami, ktoré potrebujeme sprocesniť,“ uviedol hovorca ministerstva. Nepovedal o aké informácie ide. Podotkol iba, že po ich predložení možno požiadať o obnovu konania. Kedy to bude, nepovedal. Závisí to podľa neho od ochoty ďalších ľudí vypovedať. Dodal, že majú v dispozícii aj iný typ informácii, ako len výsluchy svedkov. Minister vnútra Robert Kaliňák pred novinárov neprišiel.

Daniela Tupého, 21-ročného študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, dobodali večer 4. novembra 2005 na parkovisku na Tyršovom nábreží v Bratislave-Petržalke. Daniel so šiestimi kamarátmi prechádzal cez parkovisko, kde ich napadli. Všetkých kopali do hlavy, niektorí mali aj bodné zranenia. Richarda H. a ďalších štyroch obžalovaných oslobodil súd 16. júna tohto roku pre nedostatok dôkazov. Krajská prokuratúra v Bratislave sa proti rozsudku odvolala.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM