Rôzne

KAZIA sa vám jahody v chladničke príliš rýchlo? Možno aj vy robíte túto zásadnú CHYBU

Viete, ako správne skladovať jahody? Veľa ľudí robí pred ich odložením do chladničky jednu chybu.

Ilustračný obrázok k článku KAZIA sa vám jahody v chladničke príliš rýchlo? Možno aj vy robíte túto zásadnú CHYBU
Zdroj: Pexels.com , Pexels.com

Jahody je najlepšie konzumovať čerstvé, pretože pri tepelnej úprave strácajú mnoho cenných živín. Pri skladovaní sa odporúča dať ich neumyté do chladničky, kde vydržia tri až päť dní. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava to uviedol na sociálnej sieti.

Pozor na správne skladovanie

„Umývať jahody je odporúčané až tesne pred ich konzumáciou, pretože dlhším namáčaním vo vode rýchlejšie podľahnú skaze. Dlhšie uskladňovanie je možné aj v mrazničke, kde vydržia aj niekoľko mesiacov,“ doplnil.

Odporúča jahody konzumovať čerstvé, v ovocných či zeleninových šalátoch. „Môžete si ich pridať do jogurtu či kaše alebo do smoothies nápojov,“ radí. V prípade lesných jahôd sa dajú konzumovať aj ich listy, z ktorých je možné pripraviť čaj.

Vitamínová bomba

RÚVZ priblížil, že jahody obsahujú veľké množstvo vody a živín, vďaka čomu sú prínosom pre zdravie.

„Sú bohaté na vitamíny, ako napríklad vitamíny skupiny B a vitamín C, ktorého obsah je porovnateľný s obsahom v citrusových plodoch. Sú taktiež bohaté na minerály, ako napríklad draslík a mangán,“ spresnila Natália Šranková z poradne zdravia RÚVZ. Jahody sú tiež bohaté na vlákninu a majú i antioxidačné účinky.

Po konzumácii jahôd Šranková odporúča sledovať reakciu tela. „Po zjedení sa môžu niekedy u detí aj dospelých objaviť alergické prejavy, ako vyrážky, svrbenie v krku a na perách, slzenie alebo tráviace ťažkosti,“ ozrejmila.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM