Webnoviny - Svet

Kažimír dostal ponuku na kupovanie rómskych hlasov

WEBNOVINY.SK

Nezávislý kandidát na primátora Košíc Marek Kažimír Foto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 21. septembra (WEBNOVINY) – Nezávislý kandidát na primátora Košíc Marek Kažimír dostal dnes popoludní nelegálnu ponuku na kupovanie hlasov Rómov v komunálnych voľbách v novembri 2010. Dvaja sprostredkovatelia ponúkli Kažimírovi hlasy košických Rómov za päť eur za jeden hlas. Ako informovala Kažimírova hovorkyňa Veronika Cvengrošová, Kažimír túto ponuku okamžite odmietol a podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podľa paragrafu 351 Trestného zákona v súvislosti s podozrením na trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

„Signály o tom, že takéto niečo je možné, sme mali už od piatka. Dnes okolo tretej popoludní prišli do mojej kancelárie starostu mestskej časti Košice – Krásna dvaja páni, z ktorých jeden sa predstavil ako pán Polák a ponúkli mi hlasy košických Rómov za päť eur za jeden hlas. Ako províziu pýtali 5 000 eur. Stalo sa tak v prítomnosti môjho kolegu pána Františka Škraka. Oboch pánov som poslal preč a okamžite som vypracoval návrh na podanie trestného oznámenia, ktoré podám v stredu o ôsmej ráno. Je na neznámeho páchateľa, pretože o identite pána, ktorý sa predstavil ako pán Polák, neviem nič bližšie“, vyhlásil Kažimír.

Marek Kažimír sa obáva, že podobných situácií môže pred komunálnymi voľbami v Košiciach nastať viac a dúfa, že trestné oznámenie bude dostatočne odstrašujúcim príkladom. „Páni kupci u mňa narazili a dúfam, že moje konanie pomôže aj iným kandidátom a prispeje k férovosti volebného súboja. Túto situáciu vnímam ako potvrdenie faktu, že rómska problematika je v Košiciach nanajvýš pálčivá a musíme ju riešiť a nezatvárať pred ňou oči,“ dodal Kažimír.

Ako uviedla Cvengrošová, Kažimír má jasný program pre riešenie problematiky sídliska Luník IX, ktorému chce odňať samosprávu, lebo je podľa jeho slov nefunkčná a skorumpovaná.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM