Webnoviny - Svet

KB Bratislava za tri kvartály v strate 7 mil. eur

WEBNOVINY.SK

Foto: dpdesign.skBRA­TISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Komerční banka Bratislava vykázala za deväť mesiacov tohto roka stratu niečo cez 7 mil. eur. V medziročnom porovnaní ju prehĺbila o 1,25 mil. eur. Čisté výnosové úroky poklesli o 26,4 % na 2,8 mil. eur. Prevádzkové výnosy síce prevýšili prevádzkové náklady, avšak do straty banku dostala tvorba opravných položiek a rezerv. Vyplýva to zo zverejnených informácií.

Bilančná suma bola ku koncu tretieho kvartálu v sume 181,33 mil. eur, pričom pred rokom to bolo 243,28 mil. eur. Čisté úvery a preddavky poskytnuté klientom boli v objeme 139 mil. eur a v porovnaní so stavom z konca septembra minulého roka poklesli zhruba o 30 %. Záväzky voči klientom sa zvýšili o 11 % na 98,1 mil. eur, z čoho bežné účty tvorili 58 %, termínované vklady 34 % a zvyšok predstavovali ostatné záväzky. Koncom júna Komerční banka informovala, že v nadväznosti na novú obchodnú stratégiu zatvorí od 1. septembra obchodné centrá v Banskej Bystrici a Žiline. V obchodných centrách v Bratislave a Košiciach zatvorí len bankové haly a hotovostné operácie. Banka sa tak chce sústrediť výlučne na veľké spoločnosti a top korporácie. Občanom doteraz poskytovala len základné služby, ako bežný alebo termínovaný účet, a preto je podľa banky najlepšie poskytovať služby najmä firemnej klientele.

V októbri 2009 predstavenstvo Komerční banky Praha schválilo projekt týkajúci sa zmeny právnej formy Komerční banky Bratislava na pobočku zahraničnej banky formou cezhraničného zlúčenia pražskej a bratislavskej banky. Táto zmena prinesie podľa banky posilnenie obchodnej časti slovenských aktivít a zároveň optimalizáciu činností v rámci budúcej pobočky. Banka predpokladá, že zmena bude v obchodnom registri zapísaná do 31. decembra 2010.

Komerční banka Bratislava je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou českej Komerční banky, ktorá sa v októbri 2001 začlenila do skupiny Société Générale. Na slovenskom trhu pôsobí Komerční banka od roku 1995 ako banka s univerzálnou bankovou licenciou.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM