Webnoviny - Svet

KDH bude v sobotu skladať účty, tvrdí Ján Figeľ

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Sobotňajší snem KDH v Ružomberku bude podľa predsedu hnutia Jána Figeľa o skladaní účtov aj o vízii na najbližšie roky.

Pre neho to bude tretí snem vo funkcii predsedu.

V rozhovore pre agentúru SITA povedal, že aj dnes tvrdí, že KDH má naviac.

„Volebný výsledok je síce posunom hnutia z hľadiska poradia politických síl, ale je aj zmenou, že sme prešli do opozície. Zároveň sme v bezprecedentnom stave, keď vláda jedinej strany je dnes na Slovensku po tom, čo sa podobná situácia vytvorila v Maďarsku. Pre Slovensko to nie je dobré,“ povedal.

„Chcem ponúknuť víziu, ktorú spájame nielen s doterajším pôsobením, ale aj prínosom hnutia, ktoré sa usilovalo a presadzovalo slobodu a demokraciu, následne európsku perspektívu. Dnes je tou najväčšou výzvou solidárne a spravodlivé Slovensko, ktoré dokáže konsolidovať verejné financie tak, aby sme neuberali deťom čo im patrí, ale pripravovali budúcnosť rozumným hospodárnym spôsobom,“ vyhlásil.

Figeľ: Hnutie môže byť hrdé

Podľa Figeľa KDH môže byť hrdé na svoje pôsobenie za 22 rokov. Pripomenul, že žiadna politická strana od novembra 1989 medzi parlamentnými stranami toto nedokázala.

„Bolo to v zápasoch s populizmom, nacionalizmom, so zneužívaním moci a ústavy a s vnútornými spormi a štiepením,“ dodal.

Otázny je postoj Procházku

Deň pred snemom je stále jediným kandidátom na predsedu hnutia Ján Figeľ.

„Diskutuje sa o kandidatúre Radoslava Procházku. Ten zatiaľ nepovedal jednoznačne svoje stanovisko a neviem ako sa rozhodne,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda KDH Pavol Abrhan.

Zároveň však pripomenul, že kandidátov na jednotlivé funkcie môže navrhnúť ktorýkoľvek delegát priamo na sneme.

Voľba nového vedenia hnutia je podľa Abrhana hlavnou úlohou snemu. To bude viesť hnutie v najbližšom období.

Približne 350 delegátov má na sneme tiež stanoviť priority, ktoré budú odzrkadlené v prejavoch kandidátov na jednotlivé funkcie. Snem odštartuje tiež prípravu na programovej vízii KDH.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM