Webnoviny - Svet

KDH chce byť majákom pre pravicových voličov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – KDH chce byť podľa predsedu strany Jána Figeľa majákom pre pravicových voličov, ktorí odmietajú populizmus a korupciu.

Ako povedal Figeľ dnes pre agentúru SITA, KDH je pokojná a konštruktívna sila v dnešných nestabilných politických časoch na Slovensku.

„Pravicových partnerov pozývame na konštruktívne diskusie,“ uviedol v súvislosti s požiadavkou Mikuláša Dzurindu, ktorý sa Figeľa pýtal, či si je vedomý toho, keď sa on sám cez prieskumy verejnej mienky dezignoval ako líder pravice, že má z toho vyplývajúce povinnosti a že čaká, ako s taktovkou začne nakladať.

Dzurinda už na začiatku februára Figeľovi odkázal, že by mu vôbec neprekážalo, keby v najbližšom čase zorganizoval stretnutie pravice.

Podľa Figeľa takouto konštruktívnou diskusiou má byť piatkové stretnutie predsedov poslaneckých klubov pravicových strán. Na stretnutí majú byť okrem šéfa poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského, aj šéfovia klubov SDKÚ-DS Jozef Mikuš, SaS Jozef Kollár a Most-Híd László Solymos.

Dôvodom má byť spoločná podpora poslancov bývalej koalície pre podanie na ústavný súd pre nevymenovanie Jozefa Čentéša prezidentom SR Ivanom Gašparovičom za generálneho prokurátora.

„Stretnutie dokazuje, že sme schopní spolupráce na prirodzených záležitostiach, pri ktorých je spoločný záujem dominantný. Schopnosť takejto spolupráce je výraz zrelosti,“ zdôraznil Figeľ.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM