Ľubomír Hudačko Kultúra

Kedy to bude v Prešove žiť najviac? 7 veľkých akcií, ktoré nás v meste čakajú ešte tento rok

Kedy to na v Prešove bude najviac žiť? Jednoznačne tam, kde rozvoniava klobáska, podáva sa dobré pivo a ideálna je k tomu ešte dobrá muzika. Prešov má v tomto roku za sebou už Dni mesta či Dobrý festival, no pred sebou ešte ďalšie akcie, na ktoré sa môžete tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Kedy to bude v Prešove žiť najviac? 7 veľkých akcií, ktoré nás v meste čakajú ešte tento rok
Zdroj: Dnes24.sk

Pivný festival

Tou prvou akciou v kalendári, ktorú si môžete zaznačiť, bude Pivný festival. Na programe je už 23.7. a potrvá až do 2. augusta. Návštevníci si budú môcť zakúpiť toliare a zameniť ich v Zmenárňach, umiestnených hneď pri vstupe do areálu festivalu. Čaká vás aj bohatý kultúrny program, vystúpi hneď niekoľko známych interpretov.

Festival súčasného umenia

Festival súčasného umenia Prešov premení nádvorie pred prešovským PKO na koncertný priestor. Kolorit muzikantov, ktorí tu vystúpia 30. júla ponúkne pocitovú hudbu,tanec aj audiovizuálne vystúpenie. The Blessed Beat, Úzka Krajina, COIMP, Inside Group či Panáčik podľa všetkého pritiahnu možno aj vás.

Bažant kinematograf: 15. – 19. august 2015

Letné večery, otvorené nebo nad hlavou a precízne vybraný film zadarmo! Presne toto budeme môcť zažiť počas augusta v Prešove. Aj v našom meste sa totiž zastaví na svojej púti Slovenskom obľúbený Bažant kinematograf. Už po trinásty raz ľudí pozýva na sériu filmových večerov pod holým nebom s českými a slovenskými filmami. V Záhrade umenia si budete môcť vychutnať aj snímky ako 38 či Trabantom až na koniec sveta.

Šváby v akcii

Sídliskový festival športu a umenia, Šváby v akcii, sa bude konať aj toto leto! Prípravy sú v plnom prúde. Zapíšte si do diárov a pamätajte víkendový dátum 22. a 23.8.2015. Pred­posledný prázdninový víkend opäť v areáli ZŠ Važecká na Šváboch v Prešove. Pribudnú novinky, nové športy, viac vystúpení, iné kapely a podobne.

Cyklomaratón

Prešov sa v závere augusta na pár hodín stáva centrom cyklistiky. Nielen v našom meste sa budú premávať nadšenci na dvoch kolesách počas cyklomaratónu. Pôjde sa aj cez obce nášho aj sabinovského okresu. Nezabudnite teda, že 29. augusta 2015 sa so štartom na pešej zóne v Prešove a cieľom na Starej Dúbrave začne Prešovský cyklomaratón 2015.

Richard Müller a Andrej Šeban – 15 rokov bez Filipa

Richard Müller si pre fanúšikov pripravil unikátnu hudobnú lahôdku! Na jeseň štartuje turné s názvom 15 rokov bez Filipa, aké Slovensko a Česko ešte nezažili. Nenechajte si ujsť hity ako napríklad Spočítaj ma či Milovanie v daždi. Spevák sa predstaví spolu s Andrejom Šebanom a v Prešove koncert uvidíme 26. októbra od 19.00 v Kine Scala.

Vianočné trhy – od 25.11.2015 do 23.12. 2015

Vianočné trhy v Prešove sa začnú 25. novembra stánkami s občerstvením, v ktorých kúpite tradičný vianočný punč, cigánsku, pečenú klobásu, trdelník, langoš, či medovinu. Nebudú chýbať remeselné stánky príležitostného trhu s medovníkmi, pletenými vecičkami, či výrobkami detí z detských domovov. Oficiálne potrvajú trhy do 23. decembra.

Čítajte tiež:

Finalistky Miss Domaša na FOTKÁCH: O titul budú bojovať tieto krásky, medzi nimi aj Prešovčanka!

Aj vy máte to šťastie? 5 nepriestrelných argumentov, prečo je dobré byť východniarom

foto: Dušan Guman

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie