KHL:Surového dva góly, ale Šuplerova Riga prehrala

Foto: www.khl.ru MOSKVA 13. septembra (WEBNOVINY) – V pondelkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zo slovenských hráčov zažiaril útočník Dinama Riga Tomáš Surový, ktorý strelil dva góly a s tromi presnými zásahmi je priebežne na druhej priečke poradia kanonierov spolu s ďalšími dvoma hráčmi za šesťgólovým Platonovom z Magnitogorska. Ani Surového dva góly však mužstvu vedenému koučom Júliusom Šuplerom nestačili na víťazstvo v Novosibirsku, domáci vyhrali 3:2. Slovenský útočník strelil v oboch prípadoch gól v presilovke, prvým vyrovnal v 28. minúte na 1:1 a druhým v 36. minúte na 2:2. Na víťazstve Dinama Minsk na ľade Novokuznecka 5:2 sa jednou gólovou asistenciou podieľali aj Slováci Peter Podhradský a kapitán tímu Jozef Stümpel.

Výsledky:

Chabarovsk – CSKA Moskva 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Omsk – Čerepovec 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Novosibirsk – Dinamo Riga 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) Tomáš Surový (Riga) 2+0

Novokuzneck – Dinamo Minsk 2:5 (1:0, 1:2, 0:3) Peter Podhradský (Minsk) 0+1, Jozef Stümpel (Minsk) 0+1

Astana – Petrohrad 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Ufa – Magnitogorsk 6:5 po predĺžení (0:1, 3:2, 2:2 – 1:0)

Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Ostávajúci pondelkový zápas: Mytišči – Jaroslavľ.