Webnoviny - Svet

Kiná prinesú romantiku, akčnú komédiu a domácu drámu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Štvrtok 13. októbra prinesie do slovenských kín tri filmové novinky, z ktorých každá zastupuje iný žáner. Milovníci filmov sa môžu tešiť na romantickú komédiu Jeden deň, akčnú dobrodružnú komédiu Johnny English sa vracia a slovenskú drámu Lóve.

Stretávajú sa 20 rokov, vždy však len na jeden deň

Romantická komédia Jedeň deň v réžii Lone Scherfig je adaptáciou rovnomenného medzinárodného bestselleru Davida Nichollsa. Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) sa zoznámili 15. júla 1988 na večierku po promóciách, strávili spolu noc a napriek vzájomným sympatiám sa rozhodli, že zostanú len priateľmi. O rok sa však v ten istý deň opäť stretnú, a každý nasledujúci 15. júl odhaľuje, ako sa obaja za rok zmenili, odkrýva ich úspechy i prehry, vzájomne sa zverujú so svojimi zážitkami, problémami a nevydarenými láskami. Po rokoch strávených hľadaním šťastia a porozumenia si Emma a Dexter začínajú uvedomovať, že kľúč ku skutočnej láske majú po celý čas na dosah ruky.

Rowan Atkinson sa vracia ako Johnny English

Akčná dobrodružná komédia Johnny English sa vracia v réžii Olivera Parkera prichádza do slovenských kín so sloganom Nebezpečenstvo treba zosmiešniť. Johnny English už pred rokmi dokázal, že sa dá na neho spoľahnúť a že radšej Britské ostrovy zbúra, než by ich vydal napospas nepriateľovi. Po poslednej nevydarenej misii sa však viac-menej dobrovoľne uchýlil do tibetského kláštora, kde hľadá okrem vnútorného pokoja aj ducha pravého bojovníka. Práve tam ho nájdu materské tajné služby, ktoré od neho potrebujú pomoc. Na oficiálnu návštevu Veľkej Británie sa chystá čínsky premiér, pre ktorého to má byť podľa zaručených informácií posledná cesta v jeho živote. A keďže sa šéfka MI7 Pamela Thorntonová (Gillian Anderson) nemôže na nikoho spoľahnúť, lebo sa to okolo nej len tak hemží dvojitými agentmi, ktorí sú do plánovaného atentátu zapojení, staví všetko na jednu kartu – na Johnnyho Englisha.

Okrem Rowana Atkinsona v titulnej úlohe a spomínanej Gillian Anderson, si v snímke zahrali napríklad aj Rosamund Pike, Dominic West alebo Daniel Kaluuya.

Michal Nemtuda chce zmeniť svoj život pre lásku

Koprodukčný česko – slovenský celovečerný film Lóve scenáristu a režiséra Jakuba Kronera je „pravdivá milostná dráma zo súčasnosti, ktorá sa odohráva na periférii veľkomesta“. Hlavný hrdina Maťo (Michal Nemtuda) žije bezstarostný život bez pravidiel. Spolu so svojím kamarátom z detstva Tomášom (Jakub Gogál) kradnú autá pre autoservis. Maťov život sa radikálne zmení, keď spozná Veroniku (Kristína Svarinská), do ktorej sa zamiluje. Veronika žije slušný život študentky vysokej školy, je z detského domova, a býva na internáte, ktorý jej platí škola. Maťo jej o sebe nehovorí celú pravdu, radšej chce kvôli nej zmeniť svoj doterajší život. Tak prichádzajú prvé rozpory medzi ním a Tomášom. Maťo sa chce odtrhnúť od života, ktorý žil, preto sa dohodne s Tomášom na poslednej akcii.

Vo filme si zahrali aj Dušan Cinkota, Tina, Samuel Spišák, Zuzana Porubjaková, Roman Luknár, Ady Hajdu, Ľuboš Kostelný a ďalší

Informácie pochádzajú z webových stránok www.continental-film.sk, bontonfilm.sk a www.palacecinemas.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM