Jakub Forgács Správy Hokej

Kiska prijal hokejových majstrov z Bystrice: Je to o vás, o vašom úžasnom výkone

Zlatým baranom sa ušlo veľkej pocty. Po zisku historického titulu si to namierili aj do Prezidentského paláca.

Ilustračný obrázok k článku Kiska prijal hokejových majstrov z Bystrice: Je to o vás, o vašom úžasnom výkone
64
Galéria
Zdroj: TASR

Prezident SR Andrej Kiska v stredu prijal víťazov hokejovej Tipsport ligy – hráčov HC'05 iClinic Banská Bystrica. Nadviazal tak na tradíciu, ktorú odštartoval vlani s hokejistami Ni­try.

„Bol som veľmi rád, že ste urobili obrovskú radosť celej Banskej Bystrici, všetkým fanúšikom a rodákom, ktorí sú z tohto kraja. Viackrát ste boli tretí, viackrát druhí a teraz ste konečne majstri. Je to o vás, o vašom úžasnom výkone a bojovnosti,“ povedal prezident SR.

Priestory Prezidentského paláca dôverne poznal útočník Michal Handzuš. Pred hlavou štátu sa objavil už ako člen reprezentačného tímu, ale teraz prišiel premiérovo ako člen majstrovského tímu „baranov“. „Už som tu bol párkrát aj s reprezentáciou. Vedel som zhruba, ako to bude prebiehať. Je to veľmi pekné, veľmi si vážime, že pán prezident založil takúto tradíciu pre domáce mužstvá. Je to ocenenie práce ľudí v kluboch, čo robia na Slovensku. Motivuje ich to, aby ju robili na tej najvyššej úrovni,“ uviedol Handzuš.

Pozitívne pocity z audiencie mal aj tréner Banskej Bystrice Vladimír Orzságh: „Myslím si, že hokej je asi športom číslo 1 na Slovensku. Slovenská extraliga si zaslúži pozornosť aj na tých najvyšších miestach. Ja to schvaľujem, je to veľmi príjemné. Dúfam, že tu nie sme poslednýkrát. Nielen fanúšikovia, ale aj politici si vedia uctiť dobrú prácu.“

Pozrite si v priloženej fotogaléri aj zábery z osláv titulu baranov na bystrickom námestí!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Na bystrickom námestí vypukli oslavy historického titulu baranov
64
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Najčítanejšie