Webnoviny - Svet

Knihu Emmy Tekelyovej pokrstili rožkami

WEBNOVINY.SK

Foto: Ľuboš DrahošBRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská moderátorka, módna návrhárka a spisovateľka Emma Tekelyová vo štvrtok uviedla do života knižnú novinku Chlapi, neštvite nás už! s podtitulom Konečne všetko narovinu. Krstnými otcami publikácie sa stali televízni gynekológovia zo seriálu Ordinácia v ružovej záhrade Marek Majeský, Jozef Vajda a Maroš Kramár. „Aby sa kniha predávala ako teplé rožky“, pokrstili ju práve týmto pečivom. „Ženy chcú ideály, robia si z nás falošné modly a my muži nemáme dosť síl, aby sme zostúpili dolu a ukázali im svoje slabosti, pretože máme strach, že stratíme ich lásku,“ povedal Vajda. „Nie dokonalých, ale nedokonalých nás treba ľúbiť, napísal Oscar Wilde. Človek si nemá idealizovať svojho partnera, naopak, treba ho pochopiť takého, aký je. Nemeňte nás, mužov, nasilu. My sa zmeníme sami, pokiaľ to budeme chcieť urobiť pre vás, a to dokáže len láska,“ dodal.

Herečka Hana Gregorová si myslí, že autorkina novinka je určená všetkým ženám. „Je to, ako keby ste si sadli s kamarátkou, klebetili o svojich partneroch a zhodli sa, že ten chlap, s ktorým žijete už dosť dlho, je niekto úplne iný než ten, ktorý vás očaroval pred rokmi mužnosťou, pozornosťou, vášňou,“ uviedla. Kniha má 184 strán, autorkou ilustrácií je Noémi Kolčáková- Szakállová.

Emma Tekelyová začala publikovať po skončení vysokej školy, odkedy pôsobila ako televízna moderátorka a redaktorka. Je autorkou kníh Byť ženou je úžasné (1998), Byť milovaná je úžasné (2000) a Napriek všetkému Žiť je úžasné (2003), ktoré za počet predaných kusov získali ocenenia Zlatá a Platinová kniha. V roku 2005 vydala debutový román Sláva na splátky, o dva roky neskôr zas Lesky na pery. Pred rokom jej vyšla kniha Ženy, nebláznite! Vek je len číslo.

Agentúru SITA informovala PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM