Webnoviny - Svet

Koalícia počas zbavovania imunity Ďurkovského nepodrží

WEBNOVINY.SK

Poslanec NR SR a bývalý primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský.Archívne foto SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Bývalého primátora Bratislavy a dnes poslanca NR SR Andreja Ďurkovského v prípade návrhu na zbavenie poslaneckej imunity jeho bývalí spolustraníci z KDH, ale ani z ďalších koaličných poslaneckých klubov nepodržia.

„Poslanci KDH vždy vyhoveli takejto žiadosti, predpokladám, že tak urobia aj teraz,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda KDH Pavol Abrhan. Podobne sa vyjadril aj predseda poslaneckého klubu strany Most-Híd László Solymos.

„Poslanci Mostu nebudú brániť tomu, aby sa to vysvetlilo. Je to dôležité aj pre Ďurkovského, aby sa to vyjasnilo,“ povedal Solymos pre agentúru SITA. V zásade problém podporiť návrh na zbavenie imunity nemá ani predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Dodal však, že v strane sa musia oboznámiť so samotným návrhom. Martin Pado z SDKÚ-DS hovorí, že najskôr preštuduje dôvody návrhu a ak budú relevantné, zachová sa presne tak, ako by sa mal.

Polícia chce zbaviť imunity dnes už nezaradeného poslanca NR SR a bývalého bratislavského primátora Andreja Ďurkovského za kauzu PKO. Ako uvádza dnešné vydanie denníka Nový Čas, vyšetrovateľ už podal návrh na Generálnu prokuratúru. O prípadnom vydaní Ďurkovského rozhodnú poslanci NR SR.

Vo veci je začaté trestné stíhanie pre trestný čin porušenia povinností pri správe cudzieho majetku. Búranie budov PKO vyšetruje Úrad boja proti korupcii niekoľko mesiacov. Kauza sa začala v roku 2005, keď zastupiteľstvo Bratislavy odsúhlasilo predaj pozemkov pod PKO. Ďurkovský bol členom predsedníctva KDH a na kandidátke KDH sa dostal v roku 2010 do parlamentu. Zo strany však musel odísť práve pre kauzy, ktoré sa spájali s jeho menom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM