Webnoviny - Svet

Koalícia rokuje o návrhu štátneho rozpočtu

WEBNOVINY.SK

Rokovanie koaličnej rady o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2011 Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Koaličná rada dnes od 16:00 v centrále KDH rokuje o jedinom bode. Ním je návrh štátneho rozpočtu na rok 2011. Ďalšími bodmi, ktoré boli avizované, by sa zaoberať nemala. Koalícia by sa k niektorým témam mala vrátiť až na budúci týždeň. Na dnešnom rokovaní totiž chýbajú dvaja predsedovia koaličných strán Mikuláš Dzurinda, ktorý je s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom v USA a tiež Richard Sulík.

Jediný, kto chcel rokovať aj o sporných bodoch, bol predseda Mostu-Híd Béla Bugár. So svojím návrhom však podľa informácií od koaličného stola neuspel. Akúkoľvek tému však môžu predstavitelia koaličných strán otvoriť v bode rôzne.

Koaličná rada mala dnes rokovať aj o nominácii strany Most-Híd na šéfa Slovenského pozemkového fondu, keď nominantka tejto strany Eva Šimková bola v posledných dňoch spochybnená. Koalícia mala rokovať aj o znížení platov ústavných činiteľov, novele jazykového zákona a zákazkách štátnych tajomníkov Martina Chrena a Ivana Švejnu. Obaja si vyslúžili kritiku od premiérky Ivety Radičovej o konflikte záujmov za tender ich bývalej firmy Hayek Consulting, ktorá získala štátnu zákazku aj v čase, keď jej spolumajitelia boli už štátnymi tajomníkmi v novej vláde.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM